Zegarek kosmiczny – Pulsar

03-10-2018

Każdy założyciel marki, która dopiero wkracza na rynek, staje przed trudnym zadaniem, czyli wymyśleniem oryginalnej nazwy firmy. Amerykański koncern Hamilton Watch Company zainspirował się... kosmosem. Pulsar, od którego nazwano markę, to obiekt astronomiczny, wysyłający ogromne ilości różnego rodzaju promieniowania w krótkim odstępie czasu. Odkrycie pulsarów wiązało się z galopującym postępem technologicznym. W związku z tym, twórcy zegarków Pulsar chcieli stworzyć nową markę zegarków, które jednoznacznie kojarzyłyby się z zaawansowanymi technologiami w służbie podboju kosmosu.

zegarki Pulsar zdjęcie zbiorowe

Ewolucja zegarków Pulsar

Początkowo zegarki Pulsar charakteryzowały się futurystycznym wyglądem i wyświetlaczem LED. Technologie, które wówczas zastosowano, były nowatorskie. Zegarki mogły służyć nie tylko jako odmierzacze czasu, ale również jako kalkulatory. W ówczesnych czasach było to rzeczą niespotykaną. Gdy seria Pulsar usamodzielniła się na rynku, marka zaczęła wypuszczać również modele klasyczne, czyli analogowe. Dzięki współpracy z japońskim producentem – Seiko, modele Pulsar wzbogacono o doskonale mechanizmy, jak również nadano im nowy wygląd i rozwinięto dotychczasowe funkcje. Obecnie zegarki Pulsar nie straciły na swojej unikatowości. Doskonale sprawdzają się jako dodatek dla osób szukających oryginalnego stylu. Czasomierz Pulsar to połączenie funkcjonalności z odrobiną elegancji. Osobom, które od zegarka oczekują czegoś więcej niż tylko odmierzania czasu w modnej formie, stworzono serie Chronograph, Avtive Man, Sports oraz Solar. Wszystkie są dostępne w naszym sklepie.

dwa zegarki Pulsar zdjęcie zbiorowe

Seria Chronograph

Chronograf jest dodatkową funkcją, która często pojawia się w zegarkach analogowych, szczególnie sportowych. To stoper manualny, który nieznacznie różni się od zwykłego sekundnika. Istnieje możliwość uruchomienia go i zatrzymania w chwili, gdy potrzebujemy dokonać odczytu. Chronograf składa się z trzech dodatkowych tarcz, które oprócz sekund odliczają również minuty i godziny. Przykładami tak funkcjonalnych zegarków mogą być zegarki męskie Pulsar Chronograph PM3085X1 i Pulsar Chronograph PT3891X1. Ich koperty oraz bransolety wykonane są z najwyższej jakości stali szlachetnej. W serii dostępne są również zegarki na skórzanych paskach jak Pulsar Chronograph PT3009X1.

zegarki Pulsar seria Chronograph

Seria Active Man

Seria Active Man stworzona jest dla aktywnych mężczyzn, którzy szukają funkcjonalnego dodatku. W naszym sklepie dostępny jest m.in. zegarek męski Pulsar PV4010X1 o sportowym wyglądzie. Złota koperta odlana z wysokiej jakości stali szlachetnej doskonale kontrastuje z czarnym silikonowym paskiem. Takie połączenie sprawia, że zegarek jest wygodny w użytkowaniu, nie obciera skóry, a także doskonale prezentuje się na męskim nadgarstku. To model, który sprawdzi się zarówno w duecie ze sportowym, jak i codziennym ubiorem. Elektroniczny wyświetlacz pokazuje wskazania stopera, datownika, timera oraz budzika. Z kolei zegarek męski Pulsar Active Man PZ4003X1 jest typową hybrydą, która łączy analogową tarczę z cyfrowym wyświetlaczem. Oprócz niebanalnego wyglądu posiada również liczne funkcje: stoper, alarm, datownik, timer oraz wyświetlanie czasu światowego. Elementem charakterystycznym, który skupia wzrok na zegarku, jest żółta wskazówka sekundnika, kontrastująca z niebieską tarczą oraz srebrnym korpusem urządzenia.

zegarki Pulsar seria Active Man kolaż

Seria Sports

Seria Sports powstała z myślą o użytkownikach aktywnych, kochających sport. Dostępne są zarówno modele analogowe, jak i elektroniczne oraz hybrydowe. Zegarek męski Pulsar Sports PY7009X1 posiada stylową srebrną bransoletę i kopertę wykonane ze stali szlachetnej. Wyposażony jest w datownik, a także ma funkcję dwugodzinną i odmierza czas w trybie 24H. Z kolei Pulsar Sports PQ2063X1 tworzy czarny, skórzany pasek oraz stalowa koperta utrzymana w identycznej kolorystyce. Wyposażony został w datownik, stoper, timer, alarm oraz podświetlenie.

zegarki Pulsar seria Sports kolaż

Seria Solar

Cechą charakterystyczną serii Solar jest wykorzystanie mechanizmu słonecznego. Zegarki zasilane są dowolnym źródłem światła. W tej serii występują zarówno klasyczne modele jak Pulsar Solar PX3139X1, który wyposażony jest jedynie w datownik, jak również te bardziej funkcjonalne, np. Pulsar Chronograph Solar PX5017X1. Posiada on datownik, chronograf oraz skalę tachometru.

zegarki Pulsar seria Solar kolaż

Wodoszczelność wszystkich przedstawionych modeli ustalono w klasie 100 m. Oznacza to, że zegarki można zabierać na basen lub nad jezioro, bez obawy, że woda dostanie się do wnętrza mechanizmu.

Znakomite mechanizmy Seiko oraz niepowtarzalny, inspirowany kosmosem design sprawiają, że zegarki Pulsar zyskują coraz większe rzesze fanów. Skradły serca również osobom znanym ze świata show-biznesu oraz polityki. Zegarki tej marki nosili m.in. Roger Moore, jako James Bond w filmie „Żyj i pozwól umrzeć” oraz prezydent USA Gerald Ford. Jeśli i Ciebie przyciąga kosmiczna siła zegarków Pulsar – odwiedź nasz sklep i zapoznaj się z dostępną ofertą marki.

zegarek Pulsar czarna tarcza

W kategorii: Zegarki Pulsar

średnia ocena: 0.0