Zegarek z GPS – wybieramy najlepszy model!

TOP

Zegarek z GPS – wybieramy najlepszy model!

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

19 lutego 2024

Zegarek z modułem GPS to świetne narzędzie dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywności outdoorowe – biegi w terenie, kolarstwo, górskie wycieczki i wiele wiele innych. Przychodzę więc z pomocą, przedstawiając Wam bestsellerowe propozycje modeli wyposażonych w precyzyjny system nawigacji!

 
 

Jak działa zegarek GPS w zegarku?

GPS jest skrótem od angielskiego Global Positioning System, czyli globalnego systemu pozycjonowania. Działanie technologii opiera się na odbieraniu sygnałów z sieci satelitów znajdujących się na orbicie Ziemi. Służą one do określania położenia urządzenia z dokładnością do kilku metrów. Siłą rzeczy w GPS najczęściej wyposażone są inteligentne zegarki typu smartwatch. Warto pamiętać, że aby funkcja działała poprawnie, sygnał nie może być niczym zakłócony. W tunelach, zamkniętych pomieszczeniach czy gęstym lesie praca modułu może nie być prawidłowa.

 

Rowerzysta z zegarkiem z GPS

 

Za pomocą GPS-a w smartwatchu możesz mierzyć i śledzić postęp swoich treningów, nawigować po nieznanym terenie, ustalić prędkość, odległość czy wysokość. W zależności od modelu zegarka tych funkcji może być o wiele więcej. W niektórych smartwatchach GPS pozwala na opcję powrotu po śladzie czy użycie przycisku SOS. W smartwatchach dziecięcych umożliwia monitorowanie bezpieczeństwa pociechy.

 

Przegląd najlepszych zegarków z GPS

Zapraszam na przegląd zegarków z GPS, które podniosą jakość Twoich treningów, pozwolą na wygodne nawigowanie w terenie, a przy okazji zachwycą bogactwem innych funkcji.

 

Suunto Race, czyli bogactwo funkcji związanych z modułem GPS

Najnowsza seria od fińskiego producenta – zegarki Suunto Race – to doskonała propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Model został zaprojektowany tak, by sprawdził się zarówno dla początkujących, jak i mocno zaawansowanych sportowców. Jeśli chodzi o funkcje związane z łącznością GPS, znajdziemy tu: niezwykle precyzyjną nawigację z darmowym dostępem do map w trybie offline oraz dwupasmową nawigację, w której GPS został wzbogacony o GNSS. Dzięki temu mamy możliwość odczytu i zapisu pokonywanych tras. Dodatkowo model komunikuje się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi za pomocą technologii Dual Frequency.

 

Zegarek Suunto Race

 

Opcja Fusedtrack to z kolei algorytm, który łączy GPS i czujnik ruchu, zwiększa dokładność śledzenia i określania pokonanego dystansu, pozwala na dłuższe działanie na zasilaniu bateryjnym poprzez zmniejszenie mocy GPS bez zmniejszenia dokładności pomiarów. Dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem miejsc przydatna będzie funkcja POI (Point of Interest), dzięki której zapiszesz warte uwagi lokalizacje i wyznaczysz do nich trasę. Suunto jest doskonałym przykładem na to, jak szerokie może być zastosowanie modułu GPS.

 

Bądź zawsze na właściwym szlaku z zegarkiem Polar Grit X Pro

Kolekcja Polar Grit X Pro powstała z myślą o zwolennikach wytrzymałego i funkcjonalnego sprzętu. W tej serii GPS pozwala na planowanie tras i nawigowanie po nich oraz powrót do punktu początkowego. Niezwykle praktyczną funkcją jest także kompatybilność zegarka z aplikacją Komoot, która umożliwia bardzo dokładną nawigację zakręt po zakręcie, na bieżąco udzielając dokładnych wskazówek. Szybsze łączenie z satelitami jest możliwe dzięki Assisted-GPS. Oprócz systemu GPS model współpracuje także z popularnymi modułami GLONASS, Galileo i QZSS, co umożliwia trening z użyciem najlepszego systemu pozycjonowania w każdym miejscu na świecie.

 

Smartwatch Polar Grit X Pro Titan M/L

 

Dla miłośników górskich wędrówek praktycznym udogodnieniem będzie Hill Splitter™. To funkcja, która automatycznie wykrywa wszystkie odcinki biegnące w górę i w dół. Określa je na podstawie Twojej prędkości (mierzonej według GPS), dystansu i barometrycznych danych dotyczących wysokości n.p.m. Pozwala poznać przebytą odległość, prędkość oraz wysokość wzniesień i spadków dla każdego wzgórza wykrytego podczas sesji, automatycznie dopasowuje rodzaj terenu, na którym trenujesz, do wykonywanego wysiłku.

 

Precyzyjna nawigacja z zegarkiem sportowym Coros Pace 3

Amerykańskie zegarki Coros to odpowiedź na potrzeby profesjonalnych sportowców. Gwarantem ich jakości i funkcjonalności jest fakt, że używa ich sam Eliud Kipchoge, jeden z najlepszych lekkoatletów na świecie. Jak wygląda kwestia nawigacji w serii Coros Pace 3? Znajdziemy tu nie tylko GPS, ale także systemy takie jak GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS. Model wyróżnia nawigacja o podwójnej częstotliwości. Kiedy wszystkie systemy są włączone, bateria może działać nieprzerwanie aż do 25 godzin. Opcja breadcrumb, która rejestruje bieżący ślad, pozwala wygodnie odtworzyć pokonaną trasę. W przypadku odchylenia od wyznaczonej drogi uruchomi się specjalny alert. Dotykowy ekran pozwala na wygodną obsługę map. Coros Pace 3 świetnie sprawdzi się na każdej trasie!

 

Zegarek Coros Pace 3

 

Czy warto inwestować w smartwatch z funkcją GPS?

Jeśli aktywności outdoorowe to Twój konik, zdecydowanie warto! Dobry zegarek z GPS nie tylko poprowadzi Cię po trasie, ale także dokładnie prześledzi Twoją aktywność, dostarczając najdokładniejsze możliwe dane o przebytej odległości, prędkości itp. Dzięki wysokiej precyzji pomiarów takich modeli możesz na poważnie podejść do swoich osiągnięć i progresować w najbardziej efektywny sposób.


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Poradnik dla początkujących: jak czytać i zrozumieć specyfikacje smartwatchów

Jak czytać specyfikacje smartwatchów, by wyciągnąć z nich jak najwięcej informacji o zegarku? Przeczytaj nasz poradnik i ułatw sobie wybór!
Czytaj dalej

Tommy Hilfiger

Styl preppy. Nowoczesne interpretacje stylu prosto z uniwersyteckiego kampusu

Styl preppy narodził się na uniwersyteckich kampusach elitarnych amerykańskich uczelni. Jednak już dawno wyszedł poza ich mury, stając się dostępnym dla każdego. Weźmy pod lupę, z jakich elementów się składa!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Najciekawsze techniki wytwarzania biżuterii. Od witrażu po filigran

Poznaj najciekawsze i nieoczywiste techniki wytwarzania biżuterii! Zobacz, jak oryginalne i unikatowe mogą być dodatki, którymi uzupełniasz swoje stroje!
Czytaj dalej

Cerruti 1881

Cerruti 1881 – gdy włoski design spotyka paryski szyk

Paryski dom mody Cerruti 1881 to fuzja francuskiego szyku i włoskiego designu, za który odpowiadają korzenie założyciela marki. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym producencie, którego zegarki znajdziesz teraz w ofercie Fabryki Zegarków!
Czytaj dalej

Błonie

Błonie Smok Wawelski – nowość od producenta znad Wisły

Polska marka Błonie zachwyca nowym modelem inspirowanym kultową postacią Smoka Wawelskiego z „Przygód Baltazara Gąbki”. Przeczytaj więcej o tym wyjątkowym zegarku!
Czytaj dalej

Suunto

Premiera nowych zegarków Suunto Race i słuchawek Suunto Sonic

Fiński producent Suunto przedstawia wyjątkowe nowości! Zegarki Suunto Race w wyjątkowych barwach oraz idealne dla sportowców outdoorowych słuchawki Suunto Sonic. Dowiedz się więcej na ich temat z tego artykułu.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie