Zegarki Ingersoll, czyli amerykański biznes z historią

Ingersoll

Zegarki Ingersoll, czyli amerykański biznes z historią

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

01 lipca 2022

Amerykanie znani są ze swojej biznesowej zaradności i żyłki do interesów. Umiejętności te okazały się niezwykle przydatne przy wkraczaniu na rynek zegarmistrzowski - w końcu stolicą zegarków od zawsze jest Szwajcaria. Sprawdźmy, jak z tym wyzwaniem poradziła sobie marka Ingersoll.

 

Ingersoll - jak to się wszystko zaczęło?

Początki marki Ingersoll sięgają 1892 roku. Wtedy to Robert H. Ingersoll i jego brat wystartowali z Ingersoll Watch Company, jedną z najstarszych dziś amerykańskich firm zajmujących się produkcją zegarków. Można więc rzec, że w Stanach byli pionierami w swoim fachu. Ich głównym celem było stworzenie produktów, które byłyby dostępne dla szerokiego grona odbiorców - postawili więc na przystępność cenową, nie rezygnując z jakości, co w efekcie miało doprowadzić do zbudowania wiarygodności firmy.

 

Zegarki Ingersoll

 

Siedziba braci mieściła się w Nowym Jorku, gdzie ręcznie składany był każdy zegarek Ingersoll. Przełom nastąpił dzięki pomocy Henry’ego Forda - marka zaczęła rozwijać własną linię produkcyjną, co doprowadziło do znacznego wzrostu biznesowego w 1896 roku. W sprzedaży były dostępne zarówno zegarki kieszonkowe, jak i naręczne.

 

Tajemnica sukcesu zegarków Ingersoll

Na czym polega tajemnica powodzenia zegarków Ingersoll? Na wspomnianym już, bardzo korzystnym stosunku ceny do jakości. Wysokiej jakości produkcja stawiająca na najlepsze materiały w połączeniu z osiągalną dla przeciętnego obywatela ceną - oto cały sekret.

 

Ingersoll

 

Jednym z najbardziej kultowych modeli marki był zegarek Dollar. Nazwa jest nieprzypadkowa - można było go mieć już za 1$, kwota ta była w owym czasie średnią dniówką Amerykanina. Zegarek cieszył się tak dużą popularnością, że sprzedano ponad milion egzemplarzy.

 

Sukces napędzał dalszy rozwój, marka zaczęła pracować nad nowymi funkcjonalnościami i ulepszeniami w zegarkach Ingersoll. W ten sposób światło dzienne ujrzały:

  • najmniejszy istniejący zegarek kieszonkowy,
  • Radiolite - pierwszy model ze wskaźnikami świecącymi w ciemności - powstał w 1919 roku i był bardzo przydatny dla żołnierzy jeżdżących czołgami,
  • pierwszy zegarek militarny zaprojektowany z udziałem sił zbrojnych,
  • pierwszy zegarek inspirowany postacią z popkultury - stworzony w 1933 roku przy upoważnieniu Disneya model inspirowany Myszką Mickey.

W 1910 roku 26 prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt przyczynił się do promocji marki poza granicami kraju, będąc zwanym „mężczyzną z kraju, gdzie powstają zegarki Ingersoll”. Zegarka Ingersoll używał także sam Gandhi, chwaląc go za precyzję i twierdząc, że to jedna z najbardziej wartościowych rzeczy, jakie posiada. Obecnie model znajduje się w muzeum w New Delhi.

 

Zegarki Ingersoll dziś

Od początku istnienia marki zegarki Ingersoll są stale dostępne w sprzedaży. Dzięki nieustannemu rozwojowi i ambicji producent jest dziś znany na całym świecie. Następcy z powodzeniem realizują założenia braci Ingersoll, tworząc najwyższej jakości, precyzyjne zegarki.

 

Kolekcje zegarków Ingersoll jako wyraz inspiracji kulturą amerykańską

Każda z kolekcji zegarków Ingersoll została nazwana na cześć znanej postaci lub zjawiska związanego z kulturą amerykańską - muzyką, samochodami czy miejscami. Przyjrzyjmy się bliżej kilku seriom.

 

Zegarki Ingersoll The Jazz - improwizacja w wirtuozerskim stylu

Modele Ingersoll The Jazz powstały z inspiracji jednym z najbardziej amerykańskich gatunków muzycznych. Umocowane na skórzanych paskach lub stalowych bransoletach zegarki przyciągają spojrzenia wyjątkowo zdobionymi tarczami typu skeleton. Jakby tego było mało, mechanizm możemy obserwować także przez przeszklony dekiel. Sercem każdego modelu z tej serii jest mechanizm automatyczny. Wśród zalet należy tu wymienić także funkcję czasu podwójnego oraz wskaźnik dnia i nocy. Całość robi oszałamiające wrażenie, zachwycając kunsztem i precyzyjnymi zdobieniami.

 

Zegarki Ingersoll The Jazz

 

Ingersoll The Orville, czyli zegarki dla miłośników stylu retro

Zegarki Ingersoll The Orville utrzymane są w charakterystycznym stylu retro, kojarzonym z produktami vintage. Wyróżnia je kanciasta koperta ze stali szlachetnej 316L, w której schowany jest mechanizm z naciągiem automatycznym. Dostępna jest zarówno wersja na skórzanym pasku z tłoczeniami, jak i na stalowej bransolecie. Efekt wow robią tu tarcza skeleton i transparentny dekiel - marka lubi chwalić się tym, co najważniejsze, czyli wnętrzem zegarka. A to zostało dopracowane w każdym szczególe.

 

Zegarki Ingersoll The Orville

 

Zegarki Ingersoll The Herald - kunszt i oryginalny design

Kolekcja Ingersoll The Herald została nazwana na cześć aktualnych właścicieli marki. Podobnie jak inne serie, modele te mają skeletonowe tarcze i przeszklone dekle. Kolorystyka całości jest spójna, a jednocześnie coś dla siebie znajdą tu zarówno zwolennicy srebra, różowego i żółtego złota, jak i ciemnych barw. Wewnętrzny pierścień z oznaczeniami liniowymi sprawia, że godzina jest czytelna, cyferblat wzbogacono także o subtarczę sekundnika. Pokaźnych rozmiarów koronka jest łatwa w obsłudze, kopertę wyróżniają oryginalne, ostro zaznaczone uszy. Seria przypadnie do gustu kolekcjonerom i miłośnikom sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Zegarki Ingersoll The Herald

 

Zegarki Ingersoll - amerykański styl vintage

Zegarki Ingersoll to doskonały przykład tego, jak konsekwentne dążenie do celu i podążanie za swoją filozofią prowadzi do sukcesu. Zgadza się tu wszystko - jakość, niesamowite wzornictwo i odniesienia do dziedzictwa kultury amerykańskiej. Spójny charakter marki sprawił, że pokochano ją na całym świecie.


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Cerruti 1881

Cerruti 1881 – gdy włoski design spotyka paryski szyk

Paryski dom mody Cerruti 1881 to fuzja francuskiego szyku i włoskiego designu, za który odpowiadają korzenie założyciela marki. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym producencie, którego zegarki znajdziesz teraz w ofercie Fabryki Zegarków!
Czytaj dalej

TOP

Zegarek z GPS – wybieramy najlepszy model!

Zegarek z GPS może być naprawdę przydatnym narzędziem, które nie tylko ułatwi Ci poruszanie się po nieznanych trasach, ale także umożliwi dokładne pomiary aktywności. Poznaj propozycje najlepszy modeli z tą funkcją!
Czytaj dalej

Błonie

Błonie Smok Wawelski – nowość od producenta znad Wisły

Polska marka Błonie zachwyca nowym modelem inspirowanym kultową postacią Smoka Wawelskiego z „Przygód Baltazara Gąbki”. Przeczytaj więcej o tym wyjątkowym zegarku!
Czytaj dalej

Suunto

Premiera nowych zegarków Suunto Race i słuchawek Suunto Sonic

Fiński producent Suunto przedstawia wyjątkowe nowości! Zegarki Suunto Race w wyjątkowych barwach oraz idealne dla sportowców outdoorowych słuchawki Suunto Sonic. Dowiedz się więcej na ich temat z tego artykułu.
Czytaj dalej

Hanowa

Rodzaje zdobień na tarczy według zegarków Hanowa

Szwajcarskie zegarki Hanowa oprócz precyzyjnych mechanizmów i najwyższej jakości materiałów wyróżniają się także przepięknie zdobionymi tarczami. Sprawdźmy, jak dekoruje się cyferblaty we współczesnym zegarmistrzostwie na przykładzie kilku kolekcji marki!
Czytaj dalej

Plein Sport

Plein Sport - poznaj wyjątkowe zegarki z pazurem

Zegarki Plein Sport to koncept wyjątkowego projektanta z Niemiec. Philipp Plein stawia w swoich projektach na odważne i nowatorskie rozwiązania. W portfolio marki oprócz zegarków znajdziemy wysokopółkową odzież sportową, obuwie, torby i plecaki.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie