Seiko Turtle - popularne zegarki żółwie

12-03-2019

Stylistyka i ogólny wygląd zegarka to jeden z głównych aspektów branych pod uwagę przy zakupie naszego wymarzonego dodatku. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są dedykowane nurkom zegarki Seiko Turtle, których nazwę z języka angielskiego można przetłumaczyć jako „żółwie”. Swoją nazwę zawdzięczają one masywnym kopertom, które swoim kształtem przypominają skorupy właśnie tych zwierząt.

Zegarki Seiko – japoński kunszt zegarmistrzowski

Seiko to doceniana na całym świecie manufaktura, która powstała w 1881 roku. Przedsiębiorstwo znane jest ze stosowania innowacyjnych rozwiązań, wśród których na szczególną uwagę zasługuje stosowana w mechanizmach technologia kinetic, dzięki której zegarek napędzany jest za pomocą ruchów nadgarstka i nie wymaga dodatkowego nakręcania lub cyklicznej wymiany baterii. Zastosowane w nich akumulatory gromadzą powstałą w ten skutek energię, pozwalając nawet na 6 miesięcy nieprzerwanej pracy, bez konieczności zakładania modelu na nadgarstek. Zegarki Seiko to również sportowe modele z dodatkowymi tarczami chronografu, które pozwalają na dokonywanie bardziej zaawansowanych pomiarów czasu. Bardziej wymagające osoby powinny zainteresować się modelami typu diver, które dzięki wysokiej klasie wodoszczelności pozwalają nie tylko na swobodne pływanie, ale również na nurkowanie na większe głębokości z akwalungiem. Wyjatkową serią do nurkowania jest kolekcja turtle, która zachwyca swoją przyciągającą wzrok i wryóżniającą się na tle konkurencji stylistyką.

zegarek Seiko Prospex lifestyle morze

Seiko Turtle – dla pragnących wyróżnić się mężczyzn

Dostępne na rynku zegarki często nawiązują swoją stylistyką do świata zwierząt, czego typowym przykładem są wyposażone w dodatkowe tarcze chronografu zegarki typu panda, czy kultowa seria Turtle od japońskiej manufaktury Seiko. Modele z tej kolekcji wyróżniają masywne, owalne koperty, które swoim kształtem przywodzą na myśl skorupy żółwia. Cechą charakterystyczną dla zegarków Seiko Turtle jest obrotowy bezel. Każdy z modeli wyposażony został dodatkowo w wysoką klasę wodoszczelności, która pozwala na pływanie oraz nurkowanie bez akwalungu. Seiko Turtle to idealna propozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy szukają funkcjonalnego zegarka o pozwalającym wyróżnić się designie.

Seiko Prospex Turtle Diver Automatic SRP779K1

Seiko Prospex Turtle Diver Automatic SRP779K1 to propozycja męskiego zegarka, który imponuje swoją rozbudowaną i niesłychanie praktyczną funkcjonalnością. Pracę modelu oparto o napędzany ruchami nadgarstka mechanizm automatyczny Seiko Kal. 4R36, którego rezerwa chodu pozwala na 40 godzin nieprzerwanej pracy. Na czarnym cyferblacie umieszczono zlokalizowany przy godzinie trzeciej analogowy datownik dni miesiąca oraz tygodnia. Całość zamknięto w wykonanej ze stali szlachetnej kopercie typu turtle. Wodoszczelność w klasie 200 metrów pozwala na pływanie oraz nurkowanie z akwalungiem, bez konieczności zdejmowania zegarka z nadgarstka.

Zegarek Męski Seiko Prospex Turtle Automatic Diver SRP779K1

Seiko Prospex Diver Mini Turtle Automatic SRPC39K1

Seiko Prospex Diver Mini Turtle Automatic SRPC39K1 to męski zegarek o przyciągającej wzrok stylistyce. W srebrnej, wykonanej ze stali szlachetnej kopercie typu turtle zamknięty został świetnie kontrastujący z nią, niebieski cyferblat. Całość zawieszono na czarym pasku z tworzywa sztucznego oraz przykryto utwardzanym szkiełkiem mineralnym, które gwarantuje skuteczna ochronę przed zarysowaniami i obtłuczeniami. Precyzyjną pracę zapewnia mechanizm automatyczny 4R35, który wyposażony został w 23 kamienie łożyskujące oraz wynoszącą 41 godzin rezerwę chodu. Dzięki wodoszczelności w klasie 200 metrów, w zegarku można bez obaw pływać oraz nurkować na większe głębokości z akwalungiem.

Zegarek Męski Seiko Prospex Diver Mini Turtle Automatic SRPC39K1

Seiko Prospex Diver Mini Turtle Automatic SRPC35K1

Seiko Prospex Diver Mini Turtle Automatic SRPC35K1 to idealna propozycja dla każdego zwolennika bransolet. Do jej wykonania, podobnie jak i do koperty, użyto najwyższej jakości stali szlachetnej w kolorze srebra. Czarny cyferblat, na którym umieszczono ulokowany przy godzinie trzeciej analogowy datownik dni miesiąca, przykryto za pomocą utwardzanego szkiełka mineralnego. Dzięki wodoszczelności w klasie 200 metrów, w modelu można swobodnie nurkować na wyższe głębokości. Dodatkową szczelność zapewnia zakręcany dekielek oraz koronka.

Zegarek Męski Seiko Prospex Diver Mini Turtle Automatic SRPC35K1

Kolekcja turtle od docenianej na całym świecie marki Seiko to idealna propozycja, dla każdego kto szuka funkcjonalnego zegarka o ciekawej stylistyce. Wysoka klasa wodoszczelności, dodatkowa szczelność zapewniona przez zakręcene dekielki, czy obrotowy bezel, połączone zostały z najwyższej jakości materiałami, stosowanymi do wykonania poszczególnych komponentów każdego z modeli. Zegarki Seiko Turtle stworzone są z myślą o wymagających mężczyznach.

W kategorii: Zegarki Seiko

średnia ocena: 5.0