Akcesoria Wolf – skrojone na miarę potrzeb

Wolf

Akcesoria Wolf – skrojone na miarę potrzeb

Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

12 października 2023

Mamy dla was mały quiz: entuzjasta tudzież kolekcjoner zegarków automatycznych, powinien być w jego posiadaniu. O czym mowa? Prawidłowa odpowiedź brzmi: rotomat. Odkryj razem z nami ekskluzywne urządzenia najwyższej jakości. Przekonaj się, jak działają i dlaczego powinieneś je mieć.

 
 

Rotomat – urządzenie skrojone na miarę potrzeb zegarków automatycznych

Sercem mechanizmu automatycznego jest rotor, inaczej nazywany wahnikiem. Poprzez ruch nadgarstka napędzamy sprężynę napędową, która z kolei wprawia w ruch wskazówki. Po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z mechanizmem automatycznym? Po jednostajnym, płynnym ruchu wskazówek. Zegarki automatyczne posiadają rezerwę chodu, czyli czas a dokładnie liczba godzin, jaka pozostała od pełnego nakręcenia do rozwinięcia sprężyny. Nienoszony zegarek przestaje działać, przez co może ulec uszkodzeniu. Remedium na tę sytuację jest urządzenie zwane rotomatem, które imituje ruch nadgarstka. Jest to bezpieczny sposób nakręcania, jak i przechowywania zegarka automatycznego.

 

rotmat lezący na komodzie z lampa i kwiatkiem

 

Czy rotomat jest ci potrzebny?

Czy rotomat jest ci potrzebny? Tak, jeśli posiadasz kolekcję zegarków automatycznych lub nawet jeden egzemplarz, który nosisz wymiennie z zegarkiem kwarcowym lub smartwatchem. Rotomat wprawia w ruch mechanizm, dzięki czemu nakręca go, nawet gdy go nie nosisz. Marka Wolf stworzyła i opatentowała technologię Turns Per Day, dzięki której rotomaty nie szacują czasu potrzebnego do nakręcenia zegarka, a precyzyjnie obliczają liczbę obrotów. Innowacja ta daje nam gwarancję, że zegarek będzie idealnie nakręcony, a mechanizm nie zostanie uszkodzony. Oprócz tego można dowolnie wybrać kierunek obrotów, zarówno zgodny z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwny oraz dwukierunkowy.

 

rotomat z zegarkiem w dużym zbliżeniu

 

Wolf wyposażył swoje urządzenia w praktyczną funkcje Return to Start. Gdy zakończy się dany cykl, możliwy jest powrót do określonej pozycji początkowej. Wolf nie tylko zadbał o najnowocześniejszą technologię, elegancki i wysublimowany design, ale również o indywidualne potrzeby użytkownika, biorąc pod uwagę, że każdy posiada nieco inny obwód nadgarstka. Dlatego też mankiet typu Lock-in, na który nakładamy zegarek, można dopasować indywidualnie. Zyskujemy trzy różne rozmiary.

 

mężczyzna w garniturze stojący obok rotomatu

 

Marka Wolf – tradycja w służbie innowacji

Philip Wolf w 1834 roku odkrył pewną zależność, że nie sprzedaje się tylko towar, ale to, w jaki sposób jest zaprezentowany. Eleganckie opakowania cieszyły się większym zainteresowaniem niż sama biżuteria. Myśl ta zrodziła w jego głowie pomysł stworzenia marki, która produkowałaby opakowania pełniące zarówno funkcję ozdobną, jak i ochronną. Zaczęło się od etui na biżuterię, by na przestrzeni lat rozwijać się i stać się pionierem innowacji.

 

komoda z wazonem, rotomatem i lampą

 

Emblematyczną i pierwszą kolekcją marki jest Wolf Cub – to małe opakowania mieszczące jeden zegarek. W bogatym portfolio firmy znajduje się również seria Axis z rotomatami na nawet osiem zegarków, jak i seria Wolf British Racing Green, w której umieszczono dodatkowy futerał podróżny i schowki. Dla najbardziej wymagających stworzone zostały urządzenia łączące w sobie funkcję rotomatu, jak i sejfu. Rotomaty Wolf to nie tylko praktyczne urządzenia, ale również element ozdobny, który może stać się nieodzownym elementem wyposażenia eleganckiego wnętrza. Podobnie jak gustowne pudełka do przechowywania zegarków, kuferki na biżuterię i futerały podróżne.

 

kobieta w bieli siędzaca obok rotomatu w ręu trzyma etui

 

Eleganckie rotomaty na klasyczne zegarki automatyczne

Posiadacze zegarków automatycznych to często pasjonaci i kolekcjonerzy. Te klasyczne modele wyróżniają się czymś, co wiele osób nazywa duszą. Zegarki automatyczne tętnią życiem, które możemy obserwować przez przeszklony dekiel. Modele z naciągiem automatycznym wymagają jednak odpowiedniego traktowania, po pierwsze serwisowania, a po drugie odpowiedniego przechowywania. Właśnie w tym momencie wkracza marka Wolf ze swoją bogatą ofertą rotomatów i etui. Kto powiedział, że urządzenie tego typu nie może być gustowne i eleganckie?


Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Maserati Sfida – połączenie funkcjonalności i świetnego wyglądu jest możliwe! [RECENZJA]

Zastanawiasz się nad Maserati Sfida? Nasza szczegółowa recenzja pomoże Ci zrozumieć, co czyni ten zegarek wyjątkowym!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Dlaczego panowie wybierają mniejsze koperty?

Zauważyliśmy ostatnio pewien silny trend. Panowie, jak i producenci upodobali sobie ostatnio zegarki o mniejszych kopertach. Dlaczego tak się dzieje. Powodów może być wiele. Postaramy się wskazać najpopularniejsze z nich.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Czym jest skala Mohsa? Przewodnik po twardości minerałów

Dowiedz się, czym jest skala Mohsa i jak działa. Odkryj jej historię, zastosowania w różnych branżach oraz znaczenie w ocenie twardości minerałów.
Czytaj dalej

Poradniki

Na której ręce nosić zegarek?

Na której ręce nosić zegarek? Pomimo, że odpowiedź wydaje się całkiem prosta, nie dla wszystkich jest to do końca jasne. Prawa czy lewa ręka? Czy fakt, że jesteśmy prawo- lub leworęczni ma tu jakiekolwiek znaczenie? Dowiedz się więcej w naszym wpisie!
Czytaj dalej

Police

40-lecie marki Police. Nowy, limitowany zegarek i wiele więcej!

Marka Police przedstawiła nową kolekcję zegarków na sezon wiosna-lato 2024, celebrując jednocześnie 40-lecie marki. W ofercie znajduje się ekskluzywny zestaw odzwierciedlający esencję stylu Police, w którym szczególnie wyróżnia się limitowany model o unikalnym designie.
Czytaj dalej

Poradniki

Poradnik dla początkujących: jak czytać i zrozumieć specyfikacje zegarków

Kupując nowy zegarek, większość zna che wiedzieć o nim jak najwięcej. Najlepiej zapoznać się ze specyfikacją. Warto wiedzieć co kryje się pod niektórymi parametrami. Dlatego podpowiemy, jak czytać i zrozumieć specyfikację.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie