ZEGARKI DOXA MISTERO

            Nazwa firmy Doxa nie jest przypadkowa. Założyciel  przedsiębiorstwa Georges Ducommun zarejestrował ją w 1910 roku, kiedy był już pewny, że firma przez niego założona w 1889 roku odniosła spektakularny sukces, mierzony nie tylko liczbą sprzedawanych corocznie produktów, ale i nagrodami podczas kolejnych wystaw i konkursów. Warto nadmienić, że nazwa, wymyślona przez szwajcarskiego zegarmistrza, sięga swoją etymologią starożytnej Grecji. Miała oznaczać chwałę i sławę. Trzeba przyznać, że nazwa idealnie pasuje do produktu, który od stu dwudziestu lat święci triumfy na światowych rynkach; wciąż pożądany i dostosowujący się do nowych potrzeb klientów.

           

     Szwajcarskie zegarmistrzostwo jest znane na całym świecie. I nie jest to bynajmniej efekt samej tylko reklamy. Zasłużona sława jest efektem precyzji producentów, doskonałej jakości zegarków, a także poszukiwaniu udoskonaleń z jednoczesnym szacunkiem dla tradycji. I takie są produkty Doxa. Lubimy się wyróżniać, posiadać rzeczy, które podkreślają naszą osobowość i styl. Dla takich osób są przede wszystkim przeznaczone zegarki Doxa z serii Mistero. Jest to kolekcja, która wzorowana jest na jednym z przebojów firmy, pochodzącym z lat sześćdziesiątych. Chodzi tu o słynną kolekcję Grafic. Oczywiście współczesne zegarki są inne, ale posiadają ową wysublimowaną nutę nowoczesności, którą miały pierwotne przebojowe modele z przeszłości. Zegarki Mistero na pewno nie zyskają uznania u osób niepewnych i nieśmiałych. One zdają się wołać, że powinny być zauważone i docenione. Oczywiście nie znaczy, że są krzykliwe i mało wyrafinowane. Owa nowoczesność, wyrażająca się odważnym dizajnem, jednocześnie jest wyrafinowana. Kolekcja posiada dwa zasadnicze rodzaje zegarków. Pierwszy ma okrągłe tarcze, drugi kwadratowe. Oba jednak, ze względu na swoją budowę, upodabniają się trochę do nadwozia samochodu wyścigowego. Nie jest to bynajmniej nawiązanie przypadkowe. Warto wspomnieć, że założyciel firmy był miłośnikiem szybkich wozów i to jego produkty zamontowano w samochodach wyścigowych firmy Bugatti. Projektanci serii prawdopodobnie chcieli w ten sposób oddać hołd założycielowi firmy.

   

      Warto też zwrócić uwagę na sportowy charakter omawianej serii. Chronografy pełnią w zegarkach funkcje stoperów, dzięki temu doskonale sprawdzają się także przy uprawianiu sportu. Jeszcze jedną z ciekawostek, w które zostały wyposażone męskie modele Doxa Mistero jest kauczukowy pasek. Zazwyczaj paski w zegarkach firmy Doxa są skórzane lub wykonane z wysokogatunkowej stali. Tutaj zaś zdecydowano się na kauczuk, który jest niezwykle lekki, wytrzymały, a jednocześnie idealnie nadaje się do sportowych modeli zegarków. Na pewno też łatwiej utrzymać go w czystości. Kolorystyka jest tradycyjna. Dominuje czerń, przełamana srebrem i bielą. Pewien pazur i charakterystyczny styl nadaje kolor czerwony, który spotkamy we wskazówkach chromografukazówce sekundowej.

Zegarek z omawianej serii przeznaczony jest dla osób nowoczesnych, dynamicznych, poszukujących w życiu nowych wyzwań. Jest idealnym, ponadczasowym prezentem.

0 Zegarków Doxa Mistero gotowe do wysyłki w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ DARMOWA przesyłka kurierem ★ 0 modeli - cena od 2215 zł ★ Gwarancja NAJNIŻSZEJ CENY

Nie znaleziono pasujących produktów.