Timex to założona w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych firma, której wytwory zyskały renomę na całym świecie, a owocem jej projektów są cudownie wykonane i bezbłędnie działające czasomierze. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów, Timex zdecydował się stworzyć zupełnie nową kolekcję smartwatchy, sprytnie ukrytych w eleganckim kształcie klasycznych zegarków, czyli IQ+.

czytaj dalej

Zegarki Timex Iq+

 1. Zegarek męski smartwatch Timex Move Multi-Time Zegarek męski smartwatch Timex Move Multi-Time
  Darmowa dostawa 24H
  -36%
  850,00 zł 544,00 zł

  Timex Move Multi-Time TW2R39900

  Darmowa dostawa 24H

Powstała w 1954 roku marka Timex od początku miała wysokie ambicje. Zegarki, które produkuje, z roku na rok stają się coraz bardziej dopracowane i zaawansowane pod względem technologii. Efektem takiego podejścia jest linia IQ+ - smartwatche, które wyglądem nawiązują do eleganckich zegarków. W nowatorski sposób łączą one klasykę z nowoczesnością.

Zegarek Timex IQ+ - jak działa?

Naturalnie podstawową funkcją Timex'a IQ+ jest precyzyjne i bezbłędne odmierzanie czasu. Czasomierz ów działa w oparciu o kwarcowy mechanizm, zasilany baterią – samo ogniwo zasilające to wyjątkowo energooszczędny kondensator, zapewniający długotrwały czas działania czasomierza, znacznie przewyższający okres pracy zazwyczaj używanych mechanizmów. Jednak o sile nowego smartwatcha decydują przede wszystkim jego dodatkowe walory. Dzięki wyposażeniu zegarka w funkcję bluetooth, można go bez większych trudności połączyć z używanym na co dzień smartfonem. Poprzez telefon istnieje możliwość ustawienia timera i chronografu, a w 4–godzinnych odstępach smartfon będzie sprawdzał wyświetlaną godzinę oraz datę, by w ten sposób skorygować ewentualne różnice. Zegarek IQ+ bada także długość i jakość snu, a także pokazuje procentowy rozkład wyników codziennych celów – długość przebytego dystansu oraz ilość wykonanych kroków. Oczywiście Timex nie zapomniał wyposażyć smartwatchy w swój najbardziej chyba znany patent, czyli podświetlenie typu Indiglo – aktywowane przez dociśnięcie koronki.

Timex IQ+ - zegarki o wyjątkowym wyglądzie

Wszystkie czasomierze Timex IQ+, zarówno męskie jak i damskie, utrzymano w stylistyce tradycyjnych zegarków analogowych. Cechą wspólną tych modeli jest stalowa koperta oraz duży wyraźny cyferblat, na którym widnieje logo Timex IQ+. Tarczę wyposażono w mniejszy cyferblat – jego zadaniem jest wyświetlanie wszelkich wspominanych uprzednio parametrów. Poszczególne egzemplarze różnią się natomiast kolorystyką oraz materiałem użytym do wykonania paska; występują zarówno modele z paskami zrobionymi ze skóry naturalnej, jak i wygodnego w noszeniu tworzywa sztucznego.

Fabryka Zegarków - autoryzowany sprzedawca Zegarków Timex IQ

W ofercie Fabryki Zegarków znajdziesz oryginalne modele z kolekcji IQ - te zegarki Timex sprawią, że codzienne aktywności i uprawianie sportu stanie się o wiele przyjemniejsze. Monitorowanie swoich osiągnięć doda Ci motywacji i pozwoli realistycznie spojrzeć na założone cele.