Seiko to oczywisty wybór dla każdego, kto chce czuć się elegancko i prestiżowo. Dopełni on każdą stylizację w klasycznym stylu. Jedną z najważniejszych i najchętniej wybieranych modeli tej marki są urządzenia Seiko Astron. Wzbogać się o zegarek doceniany na wielu konkursach i wybierz Seiko Astron.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Dostępność
Tarcza - kolor
Typ paska
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Seiko Astron

  1. Zegarek męski Seiko Astron Solar Zegarek męski Seiko Astron Solar
    Darmowa dostawa 24h
    10 980,00 zł

    Seiko Astron Solar SSH107J1

    Darmowa dostawa 24h

Seiko Astron - historia marki, która inspiruje

Seiko to firma, która powstała pod koniec XX wieku. Od samego początku, jej założyciel  K. Hatorri dołożył wszelkich starań i nieustannie poszerzał swoją wiedzę na temat zegarmistrzostwa, aby zaprojektowane przez jego przedsiębiorstwo zegarki były unikatowe, funkcjonalne i bardzo stylowe. Specjalnie w tym celu, Hatorii odbył podróż do Europy gdzie pobierał nauki i szkolenia. Po powrocie do swojego kraju, założyciel K. Hatorri R. Co. Ltd. niezwłocznie wdrożył nowe rozwiązania i pomysły, co zaowocowało znacznym wzrostem sprzedaży. Przedsiębiorstwo Hatorri'ego zyskało uznanie oraz renomę na światowym rynku zegarków. Należy wiedzieć, że to właśnie Seiko jest autorem pierwszych mechanizmów kwarcowych. Technologia ta została stworzona w 1969 roku. Dwa lata później, Hatorii i jego inżynierowie stworzyli linie zegarków z wyświetlaczami LCD, a niedługo po tym, zostały opatentowane zegarki z telewizorami. Do sukcesów Seiko należy również doliczyć stworzenie technologi Kinetic, gdzie ruch ludzkiego ciała przetwarzany jest na energię napędzającą wskazówki mechanizmu. Nadzwyczaj precyzyjny i długowieczny mechanizm do dziś stanowi jedną z najbardziej innowacyjnych technologii.  Należy jeszcze dodać, że to właśnie Seiko od roku 1987 dostarcza mechanizmy odmierzające czas podczas najważniejszych imprez sportowych na świecie.

Przełomowa kolekcja - Seiko Astron

Seiko Astron odziedziczył nazwę po wprowadzonym w 1969 roku pierwszym zegarku kwarcowym. Zastosowana w mechanizmie technologia sprawia, że mechanizm łączy się w czterema satelitami, które okrążają Ziemię, dzięki czemu zegarek otrzymuje sygnał czasu. Satelity te lokalizują mechanizm i dopasowują mu strefę czasową, w której ten aktualnie się znajduje. Automatycznie, zegarek ustawia się do czasu lokalnego, jako że posiada możliwość rozpoznawania wszystkich 39 stref czasowych. Zegarek zasilany jest energią świetlną. Umieszczone pod tarczą maleńkie ogniwa słoneczne przechwytują światło i przetwarzają ją na prąd, który pobudza wskazówki do działania. Dodatkowo, mechanizm kumuluje odpowiednie zapasy energii, dzięki czemu może działać, nawet w sytuacjach, kiedy nie ma dostępu światła. Seiko Astron wyposażony został w kalendarz, który będzie pokazywać czas aż do 2100 roku (uwzględnia lata przestępcze). Na godzinie 10 został umieszczony wskaźnik rezerwy chodu, DST, czyli uwzględnienie zmiany na czas letni albo zimowy, status odbioru sygnałów dostarczanych przez satelity oraz wskaźnik ustawień mechanizmu włączony/wyłączony w trakcie lotu samolotami. Dodatkowo, Seiko Astron to wbudowany odbiornik GPS oraz funkcja alarmu. Zegarek posiada fluorescencyjne elementy na wskazówkach oraz tarczy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w nocy. Idealną przejrzystość tarczy oraz odporność na zarysowania zapewnia szkiełko z powłoką anty-refleksyjną. Wszystkie części zegarka są wykonane z materiałów najwyższej jakości.