ZEGARKI SEIKO KINETIC

 

Jednymi z ciekawszych typów zegarków, które funkcjonują na rynku, są niezmiennie zegarki kinetyczne, a to ze względu na specyficzny rodzaj mechanizmu, jaki się w nich znajduje. Czy wszystkie są równie wyjątkowe? Otóż nie – jednymi z najlepszych jest niepodzielnie marka Seiko, producent niezawodnych zegarków Seiko Kinetic.

 

Zegarki męskie Seiko Kinetic – jak działają?

 

Zasada funkcjonowania zegarków Seiko Kinetic jest całkiem prosta, niż się to pozornie wydaje i łączy ze sobą działanie dwóch, bardzo popularnych mechanizmów – kwarcowego oraz automatycznego. Zegarki kinetyczne, zupełnie jak automaty, napędza się poprzez ruch ręki, na której znajduje się zegarek – wahnik obraca się, wytwarzając energię, ale w przeciwieństwie do zegarków z automatycznym naciągiem, nie służy ona do dociągania sprężyny, gdyż tej zwyczajnie nie ma. Precyzyjny system za to konwertuje energię kinetyczną i przetwarza ją na elektryczną, a ta z kolei magazynowana jest w baterii. Dalej droga jest już prosta – energia z baterii trafia do kryształu kwarcu, który drgając rytmicznie wyznacza jednostki czasu, a te, zliczane przez układy elektroniczne, są dzielone na coraz większe jednostki aż do sekundy.

Zasada funkcjonowania zegarka Seiko Kinetic ma dwie podstawowe zalety – po pierwsze, takie zegarki nie potrzebują wymiany baterii, ale samego tylko noszenia, co pozwala uniknąć wizyt u zegarmistrza (chociaż dobrze zadbać o prawidłową konserwację), a jednocześnie zagwarantować bardzo długie funkcjonowanie. Po drugie zegarki kinetyczne łączą prestiż znany z automatów z niską awaryjnością zegarków kwarcowych – mniej elementów to mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia któregokolwiek z nich.

 

Styl i elegancja zegarka Seiko Kinetic

 

Zegarki Seiko Kinetic to jednak nie tylko wydajny i efektywny mechanizm, ale również bardzo elegancki styl, naznaczony nowoczesnym sznytem. Modele tych zegarków wyróżniają się przede wszystkim minimalistycznym projektem tarczy, na której znajdują się indeksy w formie cyfr arabskich lub przedstawiające klasyczne punkty, w znacznej części znajduje się także dokładny datownik. Odstępstwem od reguły minimalizmu jest umieszczanie w niektórych modelach wskaźnika rezerwy chodu, informującego o pozostałej w baterii energii. Jednym z chlubnych wyjątków jest też zegarek Seiko Kinetic Perpetual Novak Djokovic, wzbogacona o wieczny kalendarz oraz wskaźnik czasu 24-godzinnego.

 

Czy warto wybrać zegarek Seiko Kinetic?

 

Zegarki Seiko Kinetic stanowią prawdziwą rewelację dla osób, które cenią sobie niebanalne rozwiązania oraz piękne zegarki wysokiej klasy. Dzięki szczegółowym kontrolom oraz precyzji wykonania należą do grupy jednych z najbardziej zaawansowanych oraz dopracowanych pod względem modeli. Z pewnością każdy znawca poleciłby akurat tę kolekcję, gdyby miał zdecydować pomiędzy zegarkami Seiko Kinetic a innymi markami. Zdecydowanie więc warto – wybierz i Ty i przekonaj się, jak niezwykłość, doskonałość oraz piękno łączy się w Seiko.

7 Zegarków Seiko Kinetic gotowe do wysyłki w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ DARMOWA przesyłka kurierem ★ 7 modeli - cena od 709 zł ★ Gwarancja NAJNIŻSZEJ CENY ★