Zegarki z serii Seiko Sportura to unikalne oraz funkcjonalne mechanizmy dla prawdziwych mężczyzn. Stanowią idealny pomysł na prezent. Wzbogać się o stylowy zegarek na każdą okazję i ciesz się japońską doskonałością Seiko Sportura.

czytaj dalej

Zegarki Seiko Sportura

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Zegarki Seiko Sportura to kolejna kolekcja japońskiej marki ciesząca się ogromnym powodzeniem wśród klientów. Tym razem producent przekonał ich sportowym charakterem urządzeń, który łączy się z ich szeroką funkcjonalnością.

Zegarki sportowe Seiko - sukces na międzynarodowej arenie sportowej

Zegarmistrzostwo to sztuka i bez wątpienia światowym liderem w tej dziedzinie jest koreański producent bardzo eleganckich i jednocześnie innowacyjnych zegarków Seiko. Historia firmy sięga aż roku 1881. Właśnie wtedy założone zostało przedsiębiorstwo K. Hatorri R. Co. Ltd. Założyciel firmy Kintaro Hatorii już na początku napotykał trudności, ponieważ okazało się, że to europejskie zegarki wiodą prym i cieszą się największą popularnością. Hatorii, zatem, wybrał się w podróż do Europy, gdzie miał możliwość nabyć nowe umiejętności, widzę oraz doświadczenie. Po powrocie do swojego kraju, nowe idee, koncepcje i projekty szybko zostały wdrożone w firmie K. Hatorri R. Co. Ltd. To odważne posunięcie szybko zaowocowało znacznym zwiększeniem sprzedaży. Hatorii i jego przedsiębiorstwo zyskało ogromne uznanie na światowym rynku zegarków. Założyciel K. Hatorri R. Co. Ltd. nie spoczął jednak na laurach i wraz ze sztabem inżynierów rozpoczął proces wprowadzenia na rynek coraz bardziej zaawansowanych technologicznie mechanizmów. W 1969 został skonstruowany pierwszy mechanizm kwarcowy. Rok 1971 to, zdecydowanie, rok zegarków z wyświetlaczami LCD.

Przełomowe projekty Seiko Sportura

Przełomem dla firmy K. Hatorri R. Co. Ltd.  Było stworzenie bardzo nowoczesnej technologi Kinetic, które jest połączeniem tradycyjnego automatycznego mechanizmu  z działaniem kwarcu. Inżynierowe Hattori'ego stworzyli mechanizm napędzany ruchami ciała. Do dziś jest to jedna z najbardziej najdokładniejszych technologii, gdyż zegarki z systemem Kinetic odmierzają czas z dokładnością do 20 sekund rocznie. Ponadto, mechanizm ten jest bardzo wytrzymały i w zasadzie długowieczny. Kwarc został wykorzystany do regulacji mechanizmu nakręcanego.

Zegarki Seiko Sportura

Kolekcja Sportura to linia nadzwyczajna, bo sportowa. Zaprojektowana specjalnie dla rajdowego teamu F1 Honda. Twórcy tej linii zainspirowali się wyrafinowanymi motorowymi sportami. Koperta zegarka wykonana została z najwyższej jakości stali z powłoką TiCN. Pasek jest skórzany, wielowarstwowy i wyposażony został w tradycyjne zapięcie. Mechanizm zachowuje pełną wodoszczelność do 100 metrów, zaś szafirowe szkiełko odporne na zadrapania, czynią ten zegarek idealny na trudne warunki. Dodatkowo, warto zaznaczyć, iż Seiko Sportura posiada luminescencyjne elementy wskazówek i zegara. Ponadto, został on wyposażony w analogowy 24 godzinny alarm, chronograf, który odmierza czas do 60 min. z dokładnością do 1/2 sek a także datownik oraz tachymetr.