Seiko to japońska firma założona jeszcze w dziewiętnastym stuleciu. Jej powstanie było następstwem zmiany podejścia do mierzenia czasu w Japonii. Założycielami Seiko byli młody Japończyk Kintaro Hattori oraz Tsuruhiko Yoshikawa. Ten pierwszy wcześniej zajmował się naprawami zegarków, potem powołał do życia firmę, której celem było naprawianie usterek w zegarkach oraz handlowanie nimi. Dopiero po kilku latach Seiko zajęło się także produkcją zegarków, czyli tym, z czego obecnie słynie na całym świecie. Dzięki założycielom Seiko, w Japonii przed końcem wieku doczekano się pierwszego w tym kraju rodzimego zegarka kieszonkowego. Historia firmy to przede wszystkim dowód na to, jak ważne jest odpowiedzialne podchodzenie do prowadzenia działalności. Hattori nie skupiał się bowiem na rozwijaniu wyłącznie jednej dziedziny produkcji. Choć odniósł wcześniej sukces jako producent zegarów ściennych i wolnostojących, marzył o poszerzaniu oferty. W tym celu podróżował i zdobywał wiedzę, jak również cenne doświadczenie. Z biegiem lat coraz bardziej usamodzielniał swoją produkcję. Stawiał bowiem na wytwarzanie własnych części, z których później powstawały damskie i męskie zegarki Seiko. Dzięki zaangażowaniu właściciela, Seiko jeszcze przed wybuchem I wojny światowej mogło się pochwalić zegarkiem do noszenia na ręku.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Szkiełko
Mechanizm
Dostępność
Tarcza - kolor
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Męskie Seiko

 1. Zegarek męski Seiko Prospex Diver's Automatic Zegarek męski Seiko Prospex Diver's Automatic
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-30%
  2 829,00 zł 1 980,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 980,00 zł

  Seiko Prospex Diver's Automatic SRPE31K1

  Darmowa dostawa 24H
 2. Zegarek męski Seiko Chronograph Solar Zegarek męski Seiko Chronograph Solar
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-30%
  2 099,00 zł 1 469,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 469,00 zł

  Seiko Chronograph Solar SSC771P1

  Darmowa dostawa 24H
 3. Zegarek męski Seiko Classic Zegarek męski Seiko Classic
  Darmowa dostawa 24H
  1 299,00 zł

  Seiko Classic SUR446P1

  Darmowa dostawa 24H
 4. Zegarek męski Seiko Astron Solar Zegarek męski Seiko Astron Solar
  Darmowa dostawa 24H
  12 200,00 zł

  Seiko Astron Solar SSH111J1

  Darmowa dostawa 24H
 5. Zegarek męski Seiko Astron Solar Zegarek męski Seiko Astron Solar
  Darmowa dostawa 24H
  12 200,00 zł

  Seiko Astron Solar SSH109J1

  Darmowa dostawa 24H
 6. Zegarek męski Seiko Astron Solar Zegarek męski Seiko Astron Solar
  Darmowa dostawa 24H
  22 139,00 zł

  Seiko Astron Solar SSH107J1

  Darmowa dostawa 24H
 7. Zegarek męski Seiko Classic Zegarek męski Seiko Classic
  Darmowa dostawa 24H
  1 043,00 zł

  Seiko Classic SUR459P1

  Darmowa dostawa 24H
 8. Zegarek męski Seiko Classic Zegarek męski Seiko Classic
  Darmowa dostawa 24H
  1 223,00 zł

  Seiko Classic SUR460P1

  Darmowa dostawa 24H
 9. Zegarek męski Seiko Titanium Zegarek męski Seiko Titanium
  Darmowa dostawa 24H
  1 502,00 zł

  Seiko Titanium SUR373P1

  Darmowa dostawa 24H
 10. Zegarek męski Seiko Classic Zegarek męski Seiko Classic
  Darmowa dostawa 24H
  899,00 zł

  Seiko Classic SUR417P1

  Darmowa dostawa 24H

Seiko to japońska marka z wieloletnią tradycją, której działania miały przełomowe znaczenie dla światowego zegarmistrzostwa. Była pionierem japońskich zegarów ściennych i kieszonkowych, a także twórcą pierwszego japońskiego zegarka na ręke. Firma z roku na rok ulepszała swoje produkty i wprowadzała coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Ciągła nauka i ciekawość wiedzy założyciela doprowadziły Seiko na szczyt.

Upór i determinacja twórców zegarków Seiko

Historia firmy to jednak nie tylko pasmo sukcesów i złotych lat. W dwudziestoleciu międzywojennym siedziba firmy, podobnie jak zakłady produkcyjne, została zniszczona na skutek trzęsienia ziemi. Seiko jednak nie upadło, a za sprawą skutecznego zarządzania pokonało przeszkody, odbudowało fabrykę i nadrobiło straty. Pod koniec kolejnej wielkiej wojny, czyli w połowie lat czterdziestych i już po śmierci założyciela, firma ponownie straciła zakłady produkcyjne. Tym razem na skutek bombardowania. Jednak w przeciągu kilku lat udało się ją nie tylko postawić na nogi, ale także uczynić z niej lidera rynku zegarmistrzowskiego.

Od tamtej pory Seiko utrzymuje silną pozycję na rynku i nieustannie walczy o uwagę klientów. Przede wszystkim firma stawia na innowacyjne, często odważne i niestandardowe rozwiązania. Jednocześnie jednak podejmowane przez nią próby ulepszania zegarków nigdy nie odbywają się kosztem jakości ostatecznego produktu.

Zegarki męskie Seiko - doskonała jakość i ponadczasowe wzornictwo

Jednymi ze sztandarowych produktów firmy są obecnie zegarki męskie Seiko. Co je wyróżnia? Przede wszystkim elegancja i precyzja wykończenia, ale również wytrzymałość, między innymi na działanie wody. Klienci mają obecnie do wyboru niemal osiemdziesiąt różnych modeli zegarków męskich Seiko. Wśród nich te z paskiem skórzanym, ze stali szlachetnej, ale także gumowe i tytanowe. Paski występują głównie w kolorze czarnym i srebrnym. Można jednak zamówić produkty z paskiem szarym, złotym czy eleganckim brązowym. Tarcze produktów Seiko to głównie czerń i biel, ale niektóre egzemplarze są w kolorze srebrnym lub niebieskim. Firma Seiko specjalizuje się w produkowaniu zegarów kwarcowych, które są bardzo dokładne, co stanowi praktyczne rozwiązanie na co dzień.