Japońska firma Seiko znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości czasomierzy, cechujących się znakomitym mechanizmem działania i niebanalnym wyglądem. Postaw na wyjątkowo dokładne, a zarazem wyposażone w najnowocześniejsze funkcje zegarki Seiko Prospex i ciesz się z niepowtarzalnego zegarka dla wymagających.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Szkiełko
Mechanizm
Dostępność
Tarcza - kolor
Szerokość Paska
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Seiko Prospex

Historia niebanalnych zegarków Seiko Prospex

Za początek marki można uznać rok 1881, w którym to Kintaro Hattori założył na przedmieściach Tokio sklep „K. Hattori”, sprzedający biżuterię i zegarki. Jedenaście lat później stworzył on pierwszą autorską serię dużych zegarów, zwanych „Seikosha” (Seiko jap. Doskonały), jednak dopiero w 1913 roku powstała kolekcja naręcznych zegarków mechanicznych „Laurel”. Marka była stale rozbudowywana, ostatecznie zajmując należne jej miejsce w pierwszej lidze producentów czasomierz, z ofertą zupełnie nowej jakości wytwórstwa czasomierzy. Kolekcja Seiko Prospex doskonale wpisuje się w filozofię firmy. Zegarki z linii Prospex działają w oparciu o mechanizmy kinetyczne, automatyczne lub solarne, ładowane poprzez ogniwa słoneczne; nie wymagają zatem instalacji baterii do poprawnego działania. Modele Seiko Prospex to również zegarki niezawodne, które mają za zadanie bezproblemowo działać w bardzo zróżnicowanych warunkach: pod wodą, przy ekstremalnych wysokościach gór i lotu, czy w w przypadku terenów o zasadniczo różnych temperaturach, takich jak pustynie czy strefy okołobiegunowe. By skutecznie podołać temu zadaniu stworzono rozliczne kolekcje, zgrupowane przez producenta w ogólnych kategoriach: powietrze, morze i ziemia.

Lotnicze inspiracje Seiko Prospex

Czasomierze „powietrzne” to przede wszystkim propozycja dla osób, spędzających dużo czasu za sterami samolotów, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Szkiełka zegarków zostały pokryte warstwą antyrefleksyjną, przez co odczytanie godziny będzie możliwe nawet przy utrudnionych warunkach pogodowych. Ponadto niektóre egzemplarze wyposażono w dodatkowe fukcje, przydatne przy pilotowaniu, jak chronograf, kompas czy wskaźniki przypominające o zużyciu paliwa czy zachowaniu odpowiedniej wysokości.

Zegarki Seiko Prospex - niezawodny zegarek dla nurka

Z kolei zegarki „morskie” są dostosowane do warunków zwiększonego ciśnienia pod wodą, w związku z czym poziom ich wodoodporności został znacznie zwiększony, osiągając niekiedy aż kategorię 1000 m. Zegarki te, znane głównie pod innymi nazwami – Marinemaster lub Diver – zaopatrzono w niezwykle czytelne wskazówki i indeksy, które pokryto dodatkowo warstwą światłochłonną. Czasomierze działają dzięki mechanizmom kinetycznym lub automatycznym, ze zwiększoną dodatkowo ilością kamieni łożyskujących, przekładających się na precyzyjną pracę zegarka.

Zegarek Seiko Prospex - nie straszne mu pustynie, lasy i śniegi

Wreszcie ostatnie, czasomierze „ziemi” można uznać za najbardziej wszechstronne ze wszystkich modeli Prospex. W założeniu mają one działać poprawnie tak w gorącym klimacie pustyń, jak również w chłodzie dalekiej północy i południa; ponadto powinny dobrze sprawić się również w warunkach ekstremalnych wypraw terenowych. Wszystkie te elementy sprawiają, że zegarek tego typu powinien sprawnie działać praktycznie wszędzie. Charakteryzują się one też bardziej uniwersalnym wyglądem, przez co w większym stopniu niż inne Seiko Prospex nadają się do bardziej codziennych czy nawet eleganckich stylizacji.

Seiko Prospex na Fabrykazegarków.pl

W ofercie sklepu Fabryka Zegarków można znaleźć bardzo bogaty wybór zegarków Seiko z serii Prospex. Wszystkie one posiadają oryginalne opakowanie, a także jest do nich dołączona gwarancja producenta.