ZEGARKI SEIKO PROSPEX

ZEGARKI SEIKO PROSPEX

Japońska firma Seiko znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości czasomierzy, cechujących się znakomitym mechanizmem działania i niebanalnym wyglądem. Za początek marki można uznać rok 1881, w którym to Kintaro Hattori założył na przedmieściach Tokio sklep „K. Hattori”, sprzedający biżuterię i zegarki. Jedenaście lat później stworzył on pierwszą autorską serię dużych zegarów, zwanych „Seikosha” (Seiko jap. Doskonały), jednak dopiero w 1913 roku powstała kolekcja naręcznych zegarków mechanicznych „Laurel”. Marka była stale rozbudowywana, ostatecznie zajmując należne jej miejsce w pierwszej lidze producentów czasomierz, z ofertą zupełnie nowej jakości wytwórstwa czasomierzy. Kolekcja Seiko Prospex doskonale wpisuje się w filozofię firmy. Zegarki z linii Prospex działają w oparciu o mechanizmy kinetyczne, automatyczne lub solarne, ładowane poprzez ogniwa słoneczne; nie wymagają zatem instalacji baterii do poprawnego działania. Modele Seiko Prospex to również zegarki niezawodne, które mają za zadanie bezproblemowo działać w bardzo zróżnicowanych warunkach: pod wodą, przy ekstremalnych wysokościach gór i lotu, czy w w przypadku terenów o zasadniczo różnych temperaturach, takich jak pustynie czy strefy okołobiegunowe. By skutecznie podołać temu zadaniu stworzono rozliczne kolekcje, zgrupowane przez producenta w ogólnych kategoriach: powietrze, morze i ziemia.

           

       Czasomierze „powietrzne” to przede wszystkim propozycja dla osób, spędzających dużo czasu  za sterami samolotów, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Szkiełka zegarków zostały pokryte warstwą antyrefleksyjną, przez co odczytanie godziny będzie możliwe nawet przy utrudnionych warunkach pogodowych. Ponadto niektóre egzemplarze wyposażono w dodatkowe fukcje, przydatne przy pilotowaniu, jak chronograf, kompas czy wskaźniki przypominające o zużyciu paliwa czy zachowaniu odpowiedniej wysokości.

            Z kolei zegarki „morskie” są dostosowane do warunków zwiększonego ciśnienia pod wodą, w związku z czym poziom ich wodoodporności został znacznie zwiększony, osiągając niekiedy aż kategorię 1000 m. Zegarki te, znane głównie pod innymi nazwami – Marinemaster lub Diver – zaopatrzono w niezwykle czytelne wskazówki i indeksy, które pokryto dodatkowo warstwą światłochłonną. Czasomierze działają dzięki mechanizmom kinetycznym lub automatycznym, ze zwiększoną dodatkowo ilością kamieni łożyskujących, przekładających się na precyzyjną pracę zegarka.

            Wreszcie ostatnie, czasomierze „Ziemi” można uznać za najbardziej wszechstronne ze wszystkich modeli Prospex. W założeniu mają one działać poprawnie tak w gorącym klimacie pustyń, jak również w chłodzie dalekiej północy i południa; ponadto powinny dobrze sprawić się również w warunkach ekstremalnych wypraw terenowych. Wszystkie te elementy sprawiają, że zegarek tego typu powinien sprawnie działać praktycznie wszędzie. Charakteryzują się one też bardziej uniwersalnym wyglądem, przez co w większym stopniu niż inne Seiko Prospex nadają się do bardziej codziennych czy nawet eleganckich stylizacji.

            W ofercie sklepu Fabryka Zegarków można znaleźć bardzo bogaty wybór zegarków Seiko z serii Prospex. Wszystkie one posiadają oryginalne opakowanie, a także jest do nich dołączona gwarancja producenta.

27 Zegarków Seiko Prospex gotowe do wysyłki w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ DARMOWA przesyłka kurierem ★ 27 modeli - cena od 889 zł ★ Gwarancja NAJNIŻSZEJ CENY ★

27 produkt(ów)

27 produkt(ów)