Bulova - amerykańska legenda zegarmistrzostwa

Bulova

Bulova - amerykańska legenda zegarmistrzostwa

Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

27 października 2020

Bulova to wyjątkowa marka produkująca zegarki, niezwykle ważna dla historii amerykańskiego zegarmistrzostwa. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej firmie, jej dziejach i oferowanych przez nią kolekcjach zegarków Bulova? Zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Bulova - wieloletnia tradycja zegarmistrzowska

Początki firmy Bulova sięgają 1875 roku. To właśnie wtedy zaledwie dwudziestoczteroletni Joseph Bulova podjął decyzję o założeniu własnego sklepu na Manhattanie, w bogatej dzielnicy będącej ówcześnie centrum amerykańskiego jubilerstwa. Marzeniem tego ambitnego młodego człowieka o czeskim pochodzeniu było stworzenie marki cieszącej się ogólnoświatową rozpoznawalnością i uznaniem. Uważał on, że zegarki powinny nie tylko spełniać swoją główną funkcję, ale też cieszyć oko i być dopełnieniem garderoby, tak samo, jak biżuteria.

Założyciel Bulovy nieustannie podążał z duchem czasu, nie bojąc się wprowadzać innowacji do swoich modeli. W 1919 roku stworzył pierwsze zegarki naręczne z łożyskami z kamieni szlachetnych, a w 1960 roku - pierwszy elektroniczny zegarek Bulova Accutron, wyposażony w oryginalny mechanizm kamertonowy. Do jego osiągnięć zalicza się również usystematyzowanie procesu produkcji zegarków (co poprawiło ich jakość i zniwelowało możliwość popełnienia błędu przez składających je zegarmistrzów). Zegarki Bulova były też pierwszymi modelami, które wypromowano w telewizyjnej reklamie i w radio.

Zegarki Bulova - niezawodne nawet w Kosmosie

Zegarki Bulova zasłynęły jednak nie tylko dzięki odpowiednim zabiegom marketingowym. Usłyszano o nich także wtedy, gdy w 1927 roku jeden z egzemplarzy towarzyszył Charlesowi Lindberghowi w pozbawionym międzylądowań przelocie nad Atlantykiem. Innym ważnym wydarzeniem, które sprawiło, że o Bulovie dowiedział się cały świat, był lot człowieka na Księżyc, który miał miejsce w 1969 roku. Model Bulova Accutron nie tylko przetrwał ekspozycję na ekstremalne warunki atmosferyczne, ale też okazał się niezwykle użytecznym narzędziem, z którego załoga Apollo chętnie korzystała podczas badań sejsmometrycznych. Ostatecznie zegarki Bulova były wykorzystywane w 46 misjach NASA.

Zegarek Bulova na Księżycu

Zegarki Bulova Classic - dla wielbicieli klasyki

Jedną z kolekcji, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom klasyki, jest Bulova Classic. Należące do niej modele sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas większych wyjść, stanowiąc idealny dodatek do garnituru. Niektóre z nich wyposażono w niezwykle estetyczne okienka open-heart - przykładem może być tu Bulova Classic Automatic Open Heart 98A187. Jest to model zaprojektowany w stonowanej kolorystyce. Skonstuowany został z koperty wykonanej ze stali slachetnej najwyższej jakości oraz modnego, skórzanego paska. Mechanizmem napędzającym ten model jest mechanizm automatyczny Miyota, który pozwala na 40 godzin niezmiennej pracy zegarka.

Wolisz modele zawieszone na bransolecie? Idealny dla ciebie będzie zegarek Bulova Classic Automatic 96B288. Jego ciemna tarcza wyposażona została w takie funkcje jak chronograf, datownik czy tachymetr. Dzięki temu sprawdzają się one w wielu okolicznościach. Całość napędza do działania mechanizm kwarcowy zasilany za pomocą baterii.

Zegarki Bulova Classic

Zegarki Bulova Precisionist - wyjątkowa precyzja chodu

Zegarki Bulova Precisionist to z kolei modele wyróżniające się wbudowanym autorskim mechanizmem kwarcowym o wyjątkowej precyzji chodu. Jego częstotliwość drgań wynosi 262 kHz - to aż osiem razy więcej niż w przypadku standardowych mechanizmów. Wodoszczelność wynosząca 30 ATM (pozwalająca na pływanie oraz nurkowanie głębinowe) to kolejny atut produktów z owej kolekcji. Jednym z egzemplarzy z tej serii jest Bulova Precisionist Chronograph 98B316. To model, który przyda się każdemu pasjonatowi sportów wodnych. Jest nie tylko estetyczny, ale i praktyczny - zawdzięcza to między innymi wbudowanemu chronografowi, tachymetrowi i datownikowi. Materiały, których użyto do produkcji modelu, to stal szlachetna 316L (koperta i bransoleta), włókno węglowe (tarcza) i wypukłe szkło mineralne. Całość dopełnia nowoczesny design, który pasować będzie zarówno do sportowego ubioru, jak i eleganckiej koszuli.

Zegarki Bulova Precisionist

Zegarki Bulova Diamond - zdobione diamentami

Zegarki Bulova Diamond to propozycja, która zachwyci każdego. Ich udekorowane diamentami gustowne tarcze pozwalają wyróżnić się z tłumu. Modele te są dostępne w wersji damskiej i męskiej. Niektóre ozdobiono dodatkowo okienkami open-heart, przez które podziwiać można napędzający je mechanizm. Przykładem może być tu Bulova Diamond Automatic 96P181 - z tym pięknym odmierzaczem czasu z pewnością poczujesz się wyjątkowo. Na jego budowę składają się okrągła koperta i bransoleta wykonane ze stali szlachetnej pokrytej trwałą, srebrną powłoką. Analogowy cyferblat z masy perłowej został przykryty wytrzymałym szkiełkiem szafirowym. Zegarek dopełnia mechanizm automatyczny z rezerwy chodu wynoszącą 40 godzin. Będzie to doskonały dodatek dla każdej pewnej siebie kobiety lubiącej błyszczące dodatki.

Zegarki Bulova Diamond

Pełen wybór zegarków Bulova w Fabryce Zegarków

Zastanawiasz się nad wyborem jednego z zegarków Bulova? Zachęcamy Cię do skorzystania z oferty sklepu Fabryka Zegarków. U nas znajdziesz wyłącznie produkty od sprawdzonych dystrybutorów. Zapewniamy też atrakcyjne ceny i szybką przesyłkę. Zapraszamy. Już dziś przejrzyj nasz asortyment dostępny w sklepie internetowym lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Warszawie i stań się posiadaczem oryginalnego zegarka Bulova.


Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Cyferblat bez tajemnic

Cyferblat w zegarku to tarcza, na której znajdują się znaki określające czas, takie jak cyfry, kreski czy inne oznaczenia. Jest to część mechaniczna zegarka, która pozwala na odczytanie aktualnej godziny. Cyferblat zazwyczaj zawiera również wskazówki godzinowe, minutowe i sekundowe, które poruszają się wokół tarczy, wskazując aktualny czas.
Czytaj dalej

Poradniki

Stalowy, tytanowy, ceramiczny czy... serowy? Jaki zegarek kupić?

Koperty zegarków produkowane są z różnych materiałów. Sprawdź, który z nich okaże się dla Ciebie najodpowiedniejszy!
Czytaj dalej

TOP

Zegarki na Dzień Ojca! Wybierz najlepszy model na prezent!

Dzień Ojca to doskonała okazja do wręczenia idealnego prezentu w postaci zegarka. Jaki zegarek dla ojca wybrać? Sprawdź nasze top 5 propozycji!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Maserati Sfida – połączenie funkcjonalności i świetnego wyglądu jest możliwe! [RECENZJA]

Zastanawiasz się nad Maserati Sfida? Nasza szczegółowa recenzja pomoże Ci zrozumieć, co czyni ten zegarek wyjątkowym!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Dlaczego panowie wybierają mniejsze koperty?

Zauważyliśmy ostatnio pewien silny trend. Panowie, jak i producenci upodobali sobie ostatnio zegarki o mniejszych kopertach. Dlaczego tak się dzieje. Powodów może być wiele. Postaramy się wskazać najpopularniejsze z nich.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Czym jest skala Mohsa? Przewodnik po twardości minerałów

Dowiedz się, czym jest skala Mohsa i jak działa. Odkryj jej historię, zastosowania w różnych branżach oraz znaczenie w ocenie twardości minerałów.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie