Casio G-SHOCK Octagon GA-2100 w nowej, zrewolucjonizowanej odsłonie

G-SHOCK

Casio G-SHOCK Octagon GA-2100 w nowej, zrewolucjonizowanej odsłonie

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

13 lipca 2022

W drugiej połowie 2019 roku na rynek japoński trafiły pierwsze wersje nowego modelu, jednej z podstawowych, ale jednocześnie bardzo lubianych serii zegarków G-SHOCK o numerze referencyjnym GA-2100. Zegarek ten wyróżniał się na tle innych modeli najcieńszą kopertą, która kiedykolwiek pojawiła się w G-SHOCKach oraz ośmiokątnym bezelem, od którego wzięła się nazwa serii — Octagon. Okazuje się, że bieżący rok przynosi kolejną rewolucję, która z pewnością przypadnie do gustu fanom serii - zegarki G-SHOCK GA-2100! Sprawdźmy zatem, czego możemy się spodziewać!

 

Idealna symetria najcieńszej koperty Casio Octagon G-SHOCK GA-2100

Jak już wspominaliśmy Octagon G-SHOCK GA-2100 to model o najcieńszej kopercie spośród wszystkich zegarków G-SHOCK. Jego wymiary 48,5 mm x 45,4 mm x 11,8 mm od początku budziły wątpliwość, czy tak niewielki zegarek jest w stanie cechować się niezniszczalnością, jak inne zegarki tej marki? Okazało się, że bez wątpienia tak. Mimo tak małej koperty jest ona wciąż odporna wstrząsy i uderzenia dzięki systemowi Carbon Core Guard, który stanowi połączenie żywicy z włóknem węglowym. Ten rodzaj konstrukcji pozwolił na maksymalne zmniejszenie użytych do budowy części, dzięki czemu powstała najcieńsza koperta wśród G-SHOCKów.

Co natomiast z ośmiokątnym bezelem? Producent w historii powstania serii GA-2100 pisze o tym, iż model ten stanowi swego rodzaju hołd dla pierwszych niezniszczalnych zegarków. Odnosi się do pierwszego zegarka G-SHOCK DW-5000C z ośmiokątnym bezelem oraz do modelu AW-500 — pierwszego analogowego G-SHOCKa, który powstał przy wykorzystaniu idei idealnego koła. Konstrukcja i projekt tego modelu opierał się właśnie na symetrii koła. Z tego powodu Casio G-SHOCK Octagon GA-2100 posiada tak idealny, równy kształt. O sukcesie tej podstawowej serii G-SHOCKa z pewnością zadecydowała też funkcjonalność połączona z prostotą. Model jest wyposażony we wskazówki i wyświetlacz. Nie ma koronki, a do jego obsługi wykorzystuje się 4 przyciski. Na tarczy umieszczono subtarczę datownika dni tygodnia.Gdy dodamy do tego wszystkiego mnogość wersji kolorystycznych Casio GA-2100 staje się zegarkiem niemal idealnym.

 

Casio Octagon G-SHOCK GA-2100

 

Systemy, które wynoszą Casio Octagon G-SHOCK GA-B2100 na nowy poziom

Teraz jednak na rynku pojawia się zegarek, który jest jego ulepszoną wersją. Najnowsza i bardziej zaawansowana technologicznie odsłona serii Casio G-Shock Octagon, czyli GA-B2100. Już w samej referencji znajdujemy jedną z funkcji wyróżniających ten zegarek. Litera “B” odnosi się bowiem do Bluetooth. Jakby tego było mało G-SHOCK GA-B2100 wyposażono również w zasilanie ogniwem Tough Solar. Dodając te dwa systemy do podstawowej wersji Octagon producent przeniósł tę serię na wyższy poziom. Warto zauważyć, że dzięki modułowy Bluetooth, który synchronizuje czas, zegarek może poszczycić się wyjątkową punktualnością.

Nowa aplikacja Casio Watches

Casio Octagon GA-B2100 współpracuje z nową, dedykowaną aplikacją Casio Watches, która zastępuje wcześniejszą G-SHOCK Connected. Nowa aplikacja zajmuje mniej pamięci, jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Zastosowano w niej czarno-białą kolorystykę, co zapewnia jej czytelność. Nowością w aplikacji Casio Watches jest Reminder, czyli przypomnienia. Można ustawić ich 5 i każde z nich opisać. Tekst ten wyświetli się na ekranie w dniu przypomnienia. Zegarek Casio Octagon GA-B2100 kalibruje czas 4 razy na dobę i posiada funkcję odnalezienia telefonu — Phone Finder.

 

Casio Octagon G-SHOCK GA-B2100

 

Mnogość funkcjonalności Casio G-SHOCK Octagon GA-B2100

Zegarki Casio Octagon GA-B2100 wyposażone są oczywiście w wiele przydatnych na co dzień funkcji. Należą do nich m.in. czas światowy World Time - możliwość wyboru 1 z 38 miast na świecie; stoper z zakresem pomiaru czasu do 24 godzin i możliwością pomiaru czasu okrążeń Lap Time i czasu dzielonego Split Timel; timer umożliwiający odliczanie czasu w zakresie 60 minut; alarm z możliwością ustawienia pięciu niezależnych alarmów oraz funkcja sygnalizacji godzin SIG. GA-B2100 posiada moduł zaprogramowany do 2099 roku — do tego czasu zegarek będzie automatycznie wskazywał właściwą datę. Poza tym sub-tarcza w tym modelu wskazuje tryb pracy oraz poziom naładowania akumulatora. Funkcja Power Save odpowiedzialna jest z kolei za oszczędzanie energii. Możliwe są dwa poziomy oszczędzania energii. Przy poziomie pierwszym zegarek zostawiony w ciemnym pomieszczeniu na minimum godzinę pomiędzy godziną 22 a 6 spowoduje wprowadzenie modułu w uśpienie — wygaszony zostanie wyświetlacz, ale zegarek nadal będzie mógł komunikować się z aplikacją i telefonem. Poziom drugi uruchamia się natomiast w momencie, gdy zegarek zostawimy w powyższych warunkach na 6 do 7 dni. Wtedy poza wygaszeniem ekranu zatrzymają się również wskazówki. Dodatkowo Casio G-SHOCK Octagon GA-B2100 posiada funkcją Hand Shift, która umożliwia przesunięcie wskazówek w celu odsłonięcia wyświetlacza. Zegarek wyposażono w podwójne podświetlenie LED Light Super Illuminator zapewniające podświetlenie zarówno tarczy, jak i wyświetlacza.

 

zegarki Casio Octagon G-SHOCK GA-B2100

 

Wybierz Casio G-SHOCK Octagon GA-B2100 dla siebie

Zegarki Casio G-SHOCK Octagon GA-B2100 to znakomite ulepszenie podstawowej wersji Octagon. Z pewnością znajdzie on wielu entuzjastów zadowolonych z zastosowania w nim technologii Bluetooth i Tough Solar. Zegarki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na stronach naszego sklepu Fabryka Zegarków.


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Junghans

Lotniczy zegarek solarny? Poznaj nowości od Junghans

Zegarek lotniczy z napędem solarnym? Poznaj wyjątkowe nowości od marki Junghans i dowiedz się, jak producent działa na rzecz ekologii.
Czytaj dalej

Swatch

Kultowe anime w nowej kolekcji zegarków Swatch Dragon Ball Z

Oto gratka dla każdego fana anime! Poznaj wyjątkową serię zegarków Swatch Dragon Ball Z, która składa się z 7 zegarków z motywem kultowych postaci tego tytułu.
Czytaj dalej

Ciga Design

Ochrona planety z Ciga Design Blue Planet

Działaność człowieka prowadzi obecnie do katastrofy klimatycznej. Co możemy zrobić, żeby temu zapobiec? Między innymi brać przykład z marki Ciga Design i uświadamiać każdego o konieczności ochrony naszej planety! Poznaj nowe zegarki Ciga Design Blue Planet!
Czytaj dalej

Epos

Epos – historia niezwykłej pasji

Epos to jedna z tych szwajcarskich marek, które cieszą się uznaniem zarówno klientów, jak i środowiska branżowego. Jest wierna idei tworzenia niezwykłych zegarków mechanicznych. Zegarki marki Epos charakteryzuje precyzja i niezawodność!
Czytaj dalej

Traser

Traser na szkoleniu ratowniczo-taktycznym SpecMedicalOPS

traser® są taktycznymi zegarkami, które spełniają rygorystyczne wojskowe normy MIL-PRF. Sprawdź, jak sobie poradziły na szkoleniu z ratownictwa taktycznego organizowanego przez SpecMedicalOPS.
Czytaj dalej

Poradniki

Triathlon – czy istnieje idealny zegarek do tej aktywności? Przekonaj się sam!

Triathlon jest sportem łączonym, dlatego wybór odpowiedniego zegarka sportowego jest naprawdę trudny. Jaki smartwatch wybrać?
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie