Zegarek Roamer - nie pomylisz go z innym!

Roamer

Zegarek Roamer - nie pomylisz go z innym!

Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

18 sierpnia 2017

Zegarki szwajcarskie uważane są za najlepsze czasomierze na świecie. Każdy model wyprodukowany w „krainie czekolady” musi przejść rygorystyczne testy, żeby w ogóle móc być dopuszczonym do dystrybucji. Zegarki w całości wytwarzane są w Szwajcarii, natomiast ich wyrób pozbawiony jest jakiejkolwiek mechanizacji – praca spoczywa w rękach najlepszych zegarmistrzów.

 

Roamer

 

Zegarki Roamer - co musisz o nich wiedzieć?

Jedną z marek reprezentujących najwyższy kunszt wykonania jest Roamer. Firmę założył w 1888 roku Fritz Mayer, a początkowo zajmowała się ona produkcją cyklicznych mechanizmów wychwytowych. Z czasem marka Roamer rozpoczęła wyrób sygnowanych własnym logo zegarków, osiągając na tym polu doskonały wynik sprzedaży miliona sztuk w 1923 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów firma zdywersyfikowała swoją kolekcję, wytwarzając na przestrzeni lat kolejne albo serie eleganckie, albo przeznaczone dla bardziej aktywnego spędzania czasu.

 

Zegarki Roamer

 

Szwajcarskie zegarki Roamer - doskonałe mechanizmy

W zależności od wybranego egzemplarza, modele Roamer posiadają mechanizm kwarcowy lub aparat z automatycznym naciągiem. Szczególnie ciekawy wydaje się drugi rodzaj mechanizmu, dzięki jego zastosowaniu nie trzeba pamiętać o potrzebie cyklicznej wymiany baterii – rezerwa chodu takiego zegarka wynosi ok. 40 godzin. Niekiedy w cyferblatach modeli automatycznych zrobiono prześwity – tzw. swinging heart – przez które można dojrzeć jego pracę.

 

Zegarek Roamer

 

Wszystkie czasomierze utrzymane są w formie klasycznych zegarków, z tradycyjną stalową kopertą – okrągłą lub prostokątną – oraz z opinającym nadgarstek skórzanym paskiem lub wykonaną ze stali szlachetnej bransoletą. Ogromny wysiłek włożony w opracowanie wyglądu modeli Roamer sprawia, że wszystkie egzemplarze, również należące do tzw. serii sportowych, doskonale będą się sprawdzały przy stylizacjach eleganckich.

 

Roamer Lady Sweetheart

 

Należy zaznaczyć, że marka proponuje swoje kolekcje zarówno dla Pań, jak i Panów. Zegarki damskie Roamer będą delikatniejsze z wyglądu; ponadto w wybranych modelach linii Roamer Lady Sweetheart otwór w tarczy uformowano w kształt serca. Za ciekawostkę można również uznać kolekcję Roamer Searock, czyli grupę zegarków dedykowanych żeglarzom. Są to zamknięte w szykownej formie czasomierze automatyczne, z wyposażonym w duże indeksy i wskazówki cyferblatem, przykrytym szafirowym szkiełkiem, pokrytym warstwą antyrefleksyjną – daje to znacznie lepszy odczyt godziny z praktycznie każdego kąta patrzenia.

Jaki zegarek Roamer wybrać? Najlepsze modele

Przykładem może być Roamer Searock 210633 49 25 20, cechujący się niezwykłą czytelnością i przejrzystością. Srebrna stal szlachetna potęguje wrażenie sprawiając, że zegarek wygląda jakby został stworzony z jednego kamienia szlachetnego.

Inny model to Roamer Sweetheart 556661 47 19 50 z okienkiem Open Heart w kształcie serca, przez które widać pracę mechanizmu automatycznego. Dzięki jasnym barwom oraz indeksom w formie małych kwiatuszków, sprawdzi się idealnie jako prezent.

Tymczasem Roamer Ceraline Saphira Diamond 677981 48 20 60 to doskonały czasomierz dla kobiety potrzebującej eleganckiego zegarka. Od razu rzuca się w oczy jego bransoleta wykonana ze stali i spieku ceramicznego w kolorze białym, który jest nie tylko wytrzymały, ale również niesamowicie stylowy i piękny. Wzorzysta tarcza przykryta została szkiełkiem szafirowym, wyjątkowo odpornym na uszkodzenia.

 

Roamer Ceraline Saphira Diamond

 

Zegarki Roamer stanowią jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o zegarki szwajcarskie. Ich doskonały mechanizm oraz przyjemny dla oka wygląd sprawią, że zakupionego zegarka szwajcarskiej marki nie będzie chciało się zdjąć z ręki.


Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

Inne wpisy tego autora

Venezianico

Innowacyjne rozwiązania w nowych zegarkach Venezianico — poznaj ofertę włoskiej marki

Nowy manufakturowy mechanizm, zegarek z diamentami, masa perłowa w kolorze ropy naftowej i zegarek z mechanizmem wykorzystywanym w Grand Seiko. To wszystko w nowej kolekcji od włoskiej marki Venezianico! Odkryj zegarki premium dla kobiet i mężczyzn.
Czytaj dalej

Poradniki

Bransoleta do zegarka – z jakiego materiału, jak o nią dbać i do czego nosić?

Najlepszym wyborem do codziennych stylizacji jest zegarek na bransolecie ze stali szlachetnej, choć oczywiście można nosić go również do bardziej oficjalnych stylizacji. Z czego dziś najczęściej produkuje się bransolety? Jak je pielęgnować? Jak dopasować bransoletę do ręki i do czego nosić zegarek z bransoletą?
Czytaj dalej

Out Of Order

Podróż przez 4 kontynenty z nową serią zegarków Out Of Order Swiss GMT

Out Of Order jest producentem jednych z bardziej oryginalnych i nietypowych zegarków dostępnych na rynku. Marka poszerza swoją nietuzinkową kolekcję o kolejne 4 modele inspirowane podróżami, a nawet konkretnymi miastami. Poznaj nowe zegarki Out Of Order Swiss GMT!
Czytaj dalej

Balticus

Krzysztof Miruć nowym ambasadorem Balticus!

Poznaj nowego ambasadora marki Balticus - znanego polskiego architekta i projektanta wnętrz Krzysztofa Mirucia!
Czytaj dalej

Błonie

Kultowy Zodiak w nowej odsłonie. Premiera zegarka Błonie Zodiak Mechaniczny

Kultowa marka Błonie została z powodzeniem reaktywowana w 2014 roku. Marka postanowiła reaktywować kultowy model z lat 60.! Odkryj nowość, czyli Błonie Zodiak Mechaniczny, który jako jedyny zegarek od marki posiada ręcznie nakręcany mechanizm.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Alternatywa dla zegarków Swiss Made

Jak znaleźć równie jakościowy zegarek, który nie jest szwajcarski? Wieloletnie manufaktury, a także idące z czasem przedsiębiorstwa oferują kolekcje premium o technologii i komponentach na miarę Swiss Made. Odkryj szanowane marki, wybierane przez wszystkich tych, którzy stawiają na jakość.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie