Futurystyczne zegarki Vostok Europe Atomic Age. Poznaj kolekcję inspirowaną fizyką

Vostok Europe

Futurystyczne zegarki Vostok Europe Atomic Age. Poznaj kolekcję inspirowaną fizyką

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

12 czerwca 2023

Tytułowy Atomic Age, czyli wiek atomu lub inaczej era atomowa, to czas w historii powszechnej, który upłynął od zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki pod koniec wojny na Pacyfiku. Wiąże się z zastosowaniem przez człowieka energii uzyskanej z atomu. Vostok Europe w swojej nowej kolekcji inspiruje się fizyką jako nauką oraz rozwojem energetyki, która posłużyłaby ludziom w celach pokojowych. Każda z trzech podserii nawiązuje do postaci konkretnego fizyka.

 
 

Wszyscy żyjemy w erze atomu — Vostok Europe Atomic Age

Seria zegarków Vostok Europe Atomic Age składa się z trzech linii poświęconych postaciom wybitnych fizyków nuklearnych żyjących w XX wieku. W gronie tym znaleźli się Robert Oppenheimer, Enrico Fermi i Andrei Sakharov.

 

Jakie są cechy charakterystyczne całej kolekcji? Na jej unikalny design składa się kilka elementów: techno-futurystyczna, wielokątna koperta o anatomicznym kształcie i liczącej 48 mm szerokości, silne podświetlenie trytowe, utwardzane szkło mineralne K1 oraz najlepsze mechanizmy, zarówno kwarcowe, jak i automatyczne. 

 

Obudowa zegarków składa się z dwóch stalowych części zespawanych i umocowanych na dwóch nitach. Paski z silikonu są perforowane, dzięki czemu zapewniają wentylację, a co za tym idzie — wygodę użytkowania na co dzień. Szczotkowane wskazówki wyróżnia ażurowanie, a tarcze charakteryzują się ziarnistą strukturą. Na deklu umieszczono trójwymiarowe logo Atomic Age, a w wersji szklanej — nadruk.

 

Dekiel zegarka Vostok Europe Atomic Age Fermi

 

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Oppenheimer — bogactwo funkcji w parze z doskonałym designem

Robert Oppenheimer był amerykańskim fizykiem, profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim oraz dyrektorem naukowym projektu Manhattan, w ramach którego opracowano pierwszą broń jądrową. Z tego powodu nazywa się go także „ojcem bomby atomowej”. Po II wojnie światowej został przewodniczącym Generalnego Komitetu Doradczego amerykańskiej Komisji Energii Atomowej. Swoją pozycję wykorzystywał do propagowania międzynarodowej kontroli energii jądrowej. Chciał w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu broni atomowej i wyścigowi zbrojeń jądrowych z ZSRR.

 

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Oppenheimer

 

W skład poświęconej fizykowi kolekcji wchodzą zegarki Vostok Europe YM86-640A695, YM86-640A696, YM86-640A697. Wyposażono je w japoński mechanizm kwarcowy Seiko Epson YM86 z komplikacjami chronografu, datownika Day-Date, wiecznego kalendarza i alarmu. Zegarki są wodoszczelne w klasie 200 metrów.

 

Vostok Europe Atomic Age Sakharov — kwarcowe modele z chronografem

Andriej Sacharow był radzieckim fizykiem jądrowym, dysydentem oraz laureatem Nagrody Nobla. Działał na rzecz pokoju, rozbrojenia i praw człowieka. Był głównym projektantem radzieckiej broni termojądrowej. Za próby szerzenia swobód i reform obywatelskich w ZSRR spotkały go prześladowania ze strony państwa. Jego wysiłki zostały nagrodzone Pokojową Nagrodą Nobla, którą przyznano mu w 1975 roku.

 

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Sakharov

 

Zegarki z linii Vostok Europe Atomic Age Sakharov opierają swoje działanie o japoński mechanizm kwarcowy Seiko VK64 wzbogacony o komplikacje chronografu i datownika dni miesiąca. Stonowaną kolorystykę podserii przełamują tarcze i dopasowane do nich detale. 20 ATM wodoszczelności i zakręcana koronka umożliwiają nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku.

 

Vostok Europe Atomic Age Fermi — automatyczne zegarki GMT

Enrico Fermi był włoskim fizykiem teoretycznym i doświadczalnym, twórcą pierwszego na świecie reaktora jądrowego. Z powodu tego ostatniego nazywano go „architektem ery nuklearnej”. Współpracował także przy tworzeniu bomby atomowej. W 1938 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Wniósł znaczący wkład w rozwój mechaniki statystycznej, teorii kwantowej oraz fizyki jądrowej i cząstek elementarnych.

 

Zegarki Vostok Europe Atomic Age Fermi

 

W linii poświęconej Fermowi znajdziemy modele NH34-640A701, NH34-640A702 i NH34-640C703, które do działania napędza mechanizm automatyczny Seiko NH34 z liczącą 41 godzin rezerwą chodu. Zegarki te są także wyposażone we wskazówkę GMT. Dominuje tu spójna, stonowana kolorystyka.

 

Poznaj kolekcję inspirowaną wielkimi naukowcami — Vostok Europe Atomic Age

Vostok Europe Atomic Age przybliża nam sylwetki szalenie ciekawych postaci, które miały ogromny wkład w propagowanie pokoju na świecie, a swoimi osiągnięciami naukowymi przyczyniły się do rozwoju wielu teorii i fizyki jako dziedziny wiedzy.

 

Zegarek Vostok Europe Atomic Age

 

Zegarki Vostok Europe z serii Atomic Age są sprzedawane w zestawie z dodatkowym paskiem i pudełkiem Dry Box XL.


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Poradnik dla początkujących: jak czytać i zrozumieć specyfikacje smartwatchów

Jak czytać specyfikacje smartwatchów, by wyciągnąć z nich jak najwięcej informacji o zegarku? Przeczytaj nasz poradnik i ułatw sobie wybór!
Czytaj dalej

Tommy Hilfiger

Styl preppy. Nowoczesne interpretacje stylu prosto z uniwersyteckiego kampusu

Styl preppy narodził się na uniwersyteckich kampusach elitarnych amerykańskich uczelni. Jednak już dawno wyszedł poza ich mury, stając się dostępnym dla każdego. Weźmy pod lupę, z jakich elementów się składa!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Najciekawsze techniki wytwarzania biżuterii. Od witrażu po filigran

Poznaj najciekawsze i nieoczywiste techniki wytwarzania biżuterii! Zobacz, jak oryginalne i unikatowe mogą być dodatki, którymi uzupełniasz swoje stroje!
Czytaj dalej

Cerruti 1881

Cerruti 1881 – gdy włoski design spotyka paryski szyk

Paryski dom mody Cerruti 1881 to fuzja francuskiego szyku i włoskiego designu, za który odpowiadają korzenie założyciela marki. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym producencie, którego zegarki znajdziesz teraz w ofercie Fabryki Zegarków!
Czytaj dalej

TOP

Zegarek z GPS – wybieramy najlepszy model!

Zegarek z GPS może być naprawdę przydatnym narzędziem, które nie tylko ułatwi Ci poruszanie się po nieznanych trasach, ale także umożliwi dokładne pomiary aktywności. Poznaj propozycje najlepszy modeli z tą funkcją!
Czytaj dalej

Błonie

Błonie Smok Wawelski – nowość od producenta znad Wisły

Polska marka Błonie zachwyca nowym modelem inspirowanym kultową postacią Smoka Wawelskiego z „Przygód Baltazara Gąbki”. Przeczytaj więcej o tym wyjątkowym zegarku!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie