Przenieś się do minionych dekad z zegarkami Casio Vintage

Casio Vintage

Przenieś się do minionych dekad z zegarkami Casio Vintage

Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

13 września 2022

Casio Vintage – młodsza siostra kultowej japońskiej marki, która swoimi projektami przenosi nas do szalonych lat 80. i 90., czasu przemian i rozwoju technologicznego. Zegarki te to podróż w czasie i nostalgia za tym, co minione. To wspomnienia zamknięte na nadgarstku. Te popularne modele były obiektem westchnień niejednego dziecka, nastolatka, ale i dorosłego. Sprawdźmy, na czym opiera się fenomen marki.

 

Zegarki Casio Vintage – niesamowita podróż w czasie

Styl vintage możemy zdefiniować jako ubrania i dodatki z poprzednich dekad lub te, które liczą więcej niż 20 lat. Rozumiesz już więc, dlaczego zegarki Casio Vintage mają w nazwie to słowo. Nawiązuje ono do estetyki, w jakiej wykonane są te modele. Projekty przypominają oryginały z minionych dziesięcioleci, dzięki czemu mają niezwykłą moc przywoływania wspomnień. Kto nie marzył w latach 80., by mieć słynny zegarek z kalkulatorem! A ponieważ moda kołem się toczy – zegarki z linii Vintage są także chętnie noszone przez współczesnych nastolatków, którzy wspomniane czasy kojarzą tylko z opowieści i popkulturowych wytworów.

 

Zegarki Casio Vintage

 

Casio Vintage Maxi – maksimum stylu przy minimum wysiłku

Zegarki Casio Vintage Maxi to kolekcja, w której producenta stawia styl połączony z funkcjonalnością. Modele te często nawiązują do pierwowzorów z końca lat 70. i kolejnych dekad. W niektórych produktach pod cyfrowym wyświetlaczem znajduje się panel z czterema przyciskami, który dodaje całości wyjątkowego charakteru. Wśród funkcji można tu wymienić stoper, automatyczny kalendarz, alarm czy podświetlenie LED. Modele o referencji A1000M to natomiast ośmiokątne koperty umocowane na bransoletach mesh, ze zdobioną przestrzenią wokół wyświetlacza.

 

Zegarki Casio Vintage Maxi

 

Casio Vintage Oldschool – zegarki dla fanów wyrazistych dodatków

Jeśli szukasz dodatku rodem z nadgarstka nastolatka z lat 80., warto bliżej przyjrzeć się serii zegarków Casio Vintage Oldschool. Modele te wyróżniają się sporymi kopertami o prostokątnym kształcie oraz wygodnymi paskami z elastycznego tworzywa. Do wyboru mamy wersje różowozłotą, srebrną lub złotą. Do funkcji modeli z tej linii należą czas podwójny, funkcja drzemki, alarm, rozbudowany kalendarz, stoper oraz podświetlenie LED. Kolekcja świetnie sprawdzi się dla nastolatków oraz dorosłych, którzy z sentymentem patrzą na dekady lat 80. i 90.

 

Zegarki Casio Vintage Oldschool

 

Dodaj stylu swoim strojom zegarkiem Casio Vintage Classic!

Casio Vintage Classic to, jak wskazuje nazwa, najbardziej klasyczna spośród kolekcji marki, ale wciąż utrzymana w klimacie podobnym do pozostałych modeli. Stalowa, trójrzędowa bransoleta łączy się tu z kopertą wykonaną z tego samego stopu. Dzięki zapięciu typu G-Link możemy samodzielnie regulować długość zegarka, dopasowując ją do swojego nadgarstka. Urządzenie wyposażono w funkcję czasu dobowego, a także alarm, rozbudowany kalendarz, stoper i podświetlenie Illuminator. Działanie baterii przewidziane jest na nawet 7 lat! Do wyboru masz różne wersje kolorystyczne. Każda świetnie dopasuje się do codziennych zestawów.

 

Zegarki Casio Vintage Classic

 

Zegarki Casio Vintage w hołdzie przeszłości

Jeśli na lata 80. i 90. patrzysz z miłym sentymentem lub chcesz poczuć ducha czasów, w których Twoi rodzice przeżywali swoją młodość, postaw na zegarek Casio Vintage! Modele tej marki doskonale podkreślają stylizacje streetwearowe i casualowe, a do tego są przedmiotami z duszą. Niosą za sobą ciekawą historię i niepowtarzalny design, którego nie sposób pomylić z żadną inną epoką!


Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.