Wyjątkowe dodatki: bransolety męskie i spinki do mankietów. Elegancja w każdym detalu

Rozmaitości

Wyjątkowe dodatki: bransolety męskie i spinki do mankietów. Elegancja w każdym detalu

Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

22 marca 2024

Wśród całej gamy męskiej biżuterii największą popularnością cieszą się bransolety. Panowie chętnie po nie sięgają. Noszą je solo, jak i w duecie z zegarkiem. Drugim niegdyś kultowym dodatkiem ostatnio nieco zapomnianym, lecz przeżywającym obecnie renesans są spinki do mankietów. Dzięki nim nawet prosta stylizacja staje się szykowna i elegancka. Poniżej przedstawiamy nasze pro tipy, jak wykorzystać te dwa rodzaje akcesoriów, by stworzyć nowoczesną i luksusową stylizację.

 
 

Krótka historia męskich bransolet i spinek do mankietów

Wygląd, jak i ubrania czy akcesoria nie są najważniejsze. Jednak człowiek odpowiednio ubrany, nabiera pewności siebie, a ta jest pozytywnie odbierana przez otoczenie. Czasami wystarczą drobne zmiany, odpowiednio dobrane dodatki, by uzyskać olśniewający efekt. Podpowiemy, jak zbudować stylizację męską wykorzystując w tym celu spinki do mankietów oraz męskie bransolety. Zanim przejdziemy do konkretów, zacznijmy od krótkiego, aczkolwiek interesującego rysu historycznego. Bransolety męskie były noszone już w starożytności, jako wyznacznik statusu społecznego. Wierzono również w ochronną i magiczną moc bransolet. Często sięgano po bransoletki z kamieni naturalnych, którym również przypisywano różne w tym prozdrowotne właściwości. Bransolety wskazywały również przynależność do określonej subkultury. Obecnie stanowią one jeden z ulubionych męskich dodatków.

 

Pan z aparatem i bransoletkami na nadgarstku

 

Jak to się mówi potrzeba matką wynalazków, i tak było w przypadku spinek do mankietów. Epoka renesansu kojarzona jest z obszernymi i niezwykle ozdobnymi rękawami, które sprawiały jednak nieco kłopotu. Dlatego zaczęto podwiązywać je ozdobnymi sznurkami i tasiemkami, które w następnych latach były modyfikowane, aż w końcu przybrały kształt ówczesnych spinek. Wykonywano je z drogich kruszców i kamieni dlatego w XVII i XIX wieku nieliczni mogli sobie pozwolić na tak duży wydatek. Przełom przyniosła rewolucja przemysłowa. Dzięki zastosowaniu, tańszych w produkcji materiałów, spinki stały się dostępne dla szerszej rzeszy klientów. Niestety w latach 80. zaczęto zastępować spinki plastikowymi guzikami, które przyszywano do mankietów. Nastał czas zmierzchu popularności tego akcesorium. Obecnie panowie szczególnie ci klasycznie eleganccy wracają do nich.

 

Pan w garniturze i białek koszulki ze spinkami do mankietów

 

Nowoczesne spinki do mankietów od marki Police

Spinki do mankietów to klasyczny dodatek, który może prezentować się nowocześnie. Po pierwsze zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane, świetnie sprawdza się stal szlachetna, gdyż jest trwała, nie powinna uczulać, jak również przystępna cenowo. Po drugie wzór i kształt odgrywają tu decydującą rolę. Niezwykle nowocześnie prezentują się okrągłe modele z delikatnymi zdobieniami. Nas zachwycają spinki od marki Police, zwłaszcza model Alesund PJ.26547CSR/03 nadano im modną i nieoczywistą, jeśli chodzi o męskie akcesoria barwę różowego złota, połączoną z brązem. Dla osób ceniących klasyczną stonowana kolorystykę proponujemy ponadczasowe srebro i czerń, czyli model Burren PJ.26465CSS/01, który wykonano ze stali szlachetnej i włókna węglowego. Mimo iż lubimy przełamywać konwenanse, należy pamiętać, że spinki dobieramy przede wszystkim do koszuli, jak i marynarki. Neutralną barwą jest biel, do której będzie pasować praktycznie każda spinka. W pozostałych przypadkach warto kierować się odcieniem kolorów. Ciepłe barwy takie jak beże brązy najlepiej współgrają ze złotem. Chłodne błękity, stalowe szarości pasują idealnie do srebra. Jeśli decydujemy się na odważne, mocne barwy lub wyraziste wzory, warto postawić na stonowane spinki w podobnej tonacji, tak by ze sobą nie konkurowały.

 

Spinki do mankietów Police Alesund PJ.26547CSR/03

 

Męskie bransolety solo czy w duecie

Męskie bransolety, solo czy w duecie ? Według nas jak ma być elegancko, ale nowocześnie to koniecznie w duecie. Naszym pro tipem na stworzenie ciekawej stylizacji z męską bransoletą, jest zestawienie jej z zegarkiem. Znakomicie sprawdzą się modele typu otwarte bangle takie jak ma w swoim portfolio marka Daniel Wellington. Dostępne są w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i złotym, który dla nas jest strzałem w dziesiątkę. Dobrze prezentuje się z zegarkiem, jak i z drugą bransoletką. Pamiętaj, że tego typu model jest minimalistyczny, jeśli chcesz podkręcić stylizacje, dobierz nieco bardziej ozdobny zegarek lub bransoletę o innej bogatszej fakturze. Idealnie sprawdzi się bransoletka Icon Chains od Armani Exchange. Nie bój się również łączyć kolorów, niegdyś zakazane połączenie złota i srebra obecnie jest gorącym trendem. Ciekawe propozycji dla panów przygotowała też marka Coeur de Lion. Grubszy łańcuszek o splocie typu ankier w połączeniu z GeoCUBE® z hematytu tworzy eleganckie i nietuzinkowe połączenie. Taką bransoletkę możemy nosić solo.

 

Bransoletka Coeur de Lion Fusion Link Chain Black  0901/30-1300

 

Bransolety i spinki do mankietów - elegancja w każdym detalu

Panowie ku naszej radości coraz chętniej sięgają po szeroko rozumiane akcesoria takie jak naszyjniki, bransolety czy spinki do mankietów. Jedną bransoletką możesz stworzyć niezwykłą stylizację. Nie bój się bawić kolorami, łącze je ze sobą zestawiaj w nieoczywisty sposób. Bransoleta świetnie komponuje się tez z sygnetem tudzież pierścionkiem. Szeroki asortyment biżuterii męskiej znajdziesz w naszym sklepie internetowym.


Paweł Szymczak

Specjalizacją Pawła jest poznawanie tego, co nowe. Jednakowo w zegarkach, gdzie lubi testować i recenzować nowości - od tanich codziennych zegarków, po smartwatche. Wieczny optymista i pogodny duch. Prywatnie robi świetną karkówkę z grilla!

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Cyferblat bez tajemnic

Cyferblat w zegarku to tarcza, na której znajdują się znaki określające czas, takie jak cyfry, kreski czy inne oznaczenia. Jest to część mechaniczna zegarka, która pozwala na odczytanie aktualnej godziny. Cyferblat zazwyczaj zawiera również wskazówki godzinowe, minutowe i sekundowe, które poruszają się wokół tarczy, wskazując aktualny czas.
Czytaj dalej

Poradniki

Stalowy, tytanowy, ceramiczny czy... serowy? Jaki zegarek kupić?

Koperty zegarków produkowane są z różnych materiałów. Sprawdź, który z nich okaże się dla Ciebie najodpowiedniejszy!
Czytaj dalej

TOP

Zegarki na Dzień Ojca! Wybierz najlepszy model na prezent!

Dzień Ojca to doskonała okazja do wręczenia idealnego prezentu w postaci zegarka. Jaki zegarek dla ojca wybrać? Sprawdź nasze top 5 propozycji!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Maserati Sfida – połączenie funkcjonalności i świetnego wyglądu jest możliwe! [RECENZJA]

Zastanawiasz się nad Maserati Sfida? Nasza szczegółowa recenzja pomoże Ci zrozumieć, co czyni ten zegarek wyjątkowym!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Dlaczego panowie wybierają mniejsze koperty?

Zauważyliśmy ostatnio pewien silny trend. Panowie, jak i producenci upodobali sobie ostatnio zegarki o mniejszych kopertach. Dlaczego tak się dzieje. Powodów może być wiele. Postaramy się wskazać najpopularniejsze z nich.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Czym jest skala Mohsa? Przewodnik po twardości minerałów

Dowiedz się, czym jest skala Mohsa i jak działa. Odkryj jej historię, zastosowania w różnych branżach oraz znaczenie w ocenie twardości minerałów.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie