Słuchawki Wing i zegarek Race od SUUNTO. Technologiczny duet dla nowoczesnego treningu

Suunto

Słuchawki Wing i zegarek Race od SUUNTO. Technologiczny duet dla nowoczesnego treningu

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

19 października 2023

W świecie sportu, gdzie każdy detal ma znaczenie, technologia staje się kluczem do osiągnięcia perfekcji. Suunto, znane z innowacyjnych rozwiązań, prezentuje dwa nowe produkty, które zrewolucjonizują sposób, w jaki postrzegamy trening.  Słuchawki Wing i zegarek Race, które oficjalnie trafią do sprzedaży 20 października 2023, to nie tylko zaawansowane urządzenia, ale przede wszystkim technologiczny duet, który wprowadzi sportowców w nową erę treningu. Oto co warto wiedzieć o tych dwóch produktach, które już teraz zyskują miano gamechangerów w świecie sportu.

 
 

Wzbogać swój trening dźwiękiem ulubionych piosenek. Poznaj słuchawki Wing typu Open-ear od Suunto

Każdy sportowiec wie, jak ważna jest motywacja w trakcie ćwiczeń. Często to właśnie muzyka dodaje skrzydeł, stając się niezastąpionym tłem dla naszych treningów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Suunto wprowadza na rynek słuchawki Wing, zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy pragną łączyć swoją sportową pasję z miłością do muzyki. Wing to nie tylko słuchawki, ale przede wszystkim doświadczenie, które wzbogaca trening i otwiera nowy wymiar aktywności fizycznej.

Technologia Open-ear, zastosowana w słuchawkach Suunto Wing, to rewolucyjny sposób przekazywania dźwięku. Zamiast klasycznych głośników, które umieszczamy w uchu, ta innowacyjna metoda opiera się na przewodnictwie kostnym. Słuchawki oparte na tej technologii generują dźwięk poprzez delikatne wibracje, które przekazywane są bezpośrednio do kości szczęki i czaszki. Te subtelne wibracje zmieniają się w dźwięk w naszym wewnętrznym uchu, umożliwiając słuchanie muzyki czy prowadzenie rozmów telefonicznych w zupełnie nowy sposób.

Dzięki technologii Open-ear sportowcy mogą delektować się dźwiękami swoich ulubionych piosenek, jednocześnie nie tracąc kontaktu z otaczającym ich światem. Zdolność do słyszenia nadjeżdżających samochodów, innych uczestników ruchu czy sygnałów ostrzegawczych jest kluczowa, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Słuchawki Suunto Wing łączą w sobie doskonałą jakość dźwięku z bezpieczeństwem użytkowania. Dodatkowym atutem jest komfort noszenia — brak konieczności wkładania ich bezpośrednio do uszu sprawia, że są niezwykle wygodne, nawet podczas wielogodzinnego użytkowania.

 
Suunto Wing
słuchawki Suunto Wing
 

Zaawansowane funkcje słuchawek Wing od Suunto: Dlaczego warto je mieć podczas treningu?

Wytrzymałość słuchawek Wing od Suunto jest jednym z ich kluczowych atutów. Są wodoodporne i odporne na pot, co gwarantuje ich niezawodność niezależnie od warunków – czy to podczas biegu w trakcie deszczu, czy intensywnego treningu na siłowni. Certyfikat IP67 potwierdza, że mogą być zanurzone w wodzie na głębokość jednego metra do 30 minut. Dodatkowo działają w zakresie temperatur od -20°C do 60°C, co sprawia, że są niezawodne w praktycznie każdych warunkach klimatycznych.

Słuchawki Suunto Wing zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności i wygodzie użytkowania. Wyposażone są w trzy przyciski, które umożliwiają regulację głośności, przełączanie utworów oraz odbieranie połączeń telefonicznych. Jeśli podczas treningu potrzebujesz szybko zmienić utwór lub odebrać połączenie, a Twoje ręce są zajęte, słuchawki oferują intuicyjne sterowanie poprzez kiwanie lub potrząsanie głową.

Wszystkie te cechy sprawiają, że słuchanie muzyki podczas treningu staje się niezwykle przyjemne i komfortowe. Dzięki słuchawkom Wing od Suunto możesz w pełni skupić się na swoim treningu, jednocześnie ciesząc się doskonałą jakością dźwięku, bez obaw o warunki atmosferyczne, potencjalne uszkodzenie, czy brak kontaktu z otoczeniem.

 
zegarek Suunto Race i słuchawki Suunto Race
zegarek Suunto Race
 

Zegarek Suunto Race dla zawodników: Wyświetlacz AMOLED, funkcje treningowe i wsparcie w dążeniu do celu

Dla prawdziwych sportowców każdy detal ma znaczenie. Suunto Race to najnowszy model zegarka od Suunto, zaprojektowany z myślą o tych, którzy dążą do perfekcji w każdym aspekcie swojego treningu. Nie jest to jedynie stylowy dodatek, ale przede wszystkim narzędzie, które pomoże Ci osiągnąć sportowe cele.

Jasny, ostry i czytelny w każdych warunkach wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1.43″ zapewnia doskonałą jakość obrazu, dzięki czemu możesz w każdej chwili monitorować swoje postępy. Suunto Race dostarcza spersonalizowane informacje zwrotne dotyczące postępów i obciążenia treningowego. Dzięki analizie zmienności rytmu zatokowego pracy serca (HRV), zegarek pomaga dostosować trening do Twojego aktualnego stanu fizycznego, zapewniając optymalne obciążenie i czas regeneracji.

To jednak nie wszystko. Suunto wprowadza innowacyjne rozwiązanie w postaci Suunto Coach AI — Twojego osobistego trenera na nadgarstku. Dzięki zaawansowanym algorytmom Suunto Coach AI analizuje Twoje treningi, rozpoznając obszary, które mogą wymagać większej uwagi. Jeśli zauważy, że w danym tygodniu pomijasz pewne aspekty treningu, na które zwykle kładziesz nacisk, natychmiast dostarczy Ci informacji zwrotnej. Czy to brak odpowiedniej objętości treningu pływackiego, czy może zbyt duże obciążenie podczas intensywnych biegów – Suunto Coach AI zwróci na to Twoją uwagę.

Oprócz funkcji sportowych Suunto Race oferuje również wsparcie w codziennych aktywnościach. Możliwość wymiany pasków (zegarek jest kompatybilny z paskami 22 mm) pozwala dostosować wygląd zegarka do każdej sytuacji, a dodatkowe aplikacje i przewodniki dostępne w sklepie SuuntoPlusTM sprawią, że zegarek stanie się nieodłącznym elementem również Twojego życia codziennego.

 
Suunto Race
Suunto Wing słuchawki
 

Nieprzerwana energia podczas treningu: Powerbank w słuchawkach Suunto Wing i długa żywotność baterii zegarka Race

Kiedy technologia idzie w parze z wytrzymałością, treningi stają się bardziej płynne i efektywne. Słuchawki Suunto Wing oraz zegarek Race to idealne połączenie, które zapewnia, że Twoje aktywności sportowe będą nieprzerwane, a każdy moment treningu w rytmie Twojej ulubionej muzyki.

Słuchawki Wing zostały wyposażone w dedykowany powerbank. Dzięki niemu, przy pełnym naładowaniu słuchawek, możesz cieszyć się muzyką przez kolejne 10 godzin, a gdy bateria w słuchawkach zaczyna się rozładowywać, wystarczy podłączyć je do powerbanku, aby uzyskać dodatkowe 20 godzin odtwarzania. To oznacza, że łącznie możesz słuchać muzyki przez 30 godzin bez konieczności ładowania. Jeśli zaskoczy Cię niski poziom baterii przed treningiem, 10-minutowe szybkie ładowanie da Ci dodatkowe 3 godziny odtwarzania, co pozwoli Ci cieszyć się muzyką podczas całej aktywności.

Zegarek Suunto Race nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wydajność baterii. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom energetycznym pozwala on na nieprzerwane trenowanie z aktywnym GPS-em aż przez 40 godzin. To oznacza, że nawet podczas najdłuższych wypraw czy maratonów, zegarek nieustannie będzie dostarczał dokładnych danych o trasie i postępach. W trybie codziennego użytkowania bateria zegarka Race potrafi wytrzymać imponujące 26 dni.

 
funkcje Suunto Race
trening z Suunto Race i słuchawkami Wing
 

Bezpieczeństwo w ruchu. Światła LED w słuchawkach Wing i precyzyjne mapy offline w Suunto Race

Suunto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, kładąc nacisk na ich bezpieczeństwo podczas treningów. Nowe funkcje nie tylko podnoszą komfort użytkowania, ale przede wszystkim mają na celu zapewnienie maksymalnej ochrony w różnych warunkach.

Słuchawki Suunto Wing zostały wyposażone w jasne diody LED, umieszczone z boku modułu tuż za uchem. Te światła nie tylko dodają słuchawkom stylu, ale przede wszystkim zwiększają widoczność użytkownika po zmierzchu. Dzięki temu, biegając wieczorem czy wcześnie rano, stajesz się bardziej widoczny dla kierowców, rowerzystów i innych uczestników ruchu. To szczególnie ważne w gęsto zaludnionych obszarach miejskich, gdzie ruch uliczny jest intensywny. Co więcej, tryb oświetlenia LED można dostosować z poziomu aplikacji Suunto, co pozwala na wybór między stałym światłem a miganiem, w zależności od preferencji i warunków otoczenia.

Z kolei zegarki Suunto Race oferują coś, co jest nieocenione dla tych, którzy trenują w terenie — precyzyjne mapy offline. Niezależnie od tego, czy biegasz po górskich szlakach, jeździsz na rowerze po leśnych ścieżkach czy eksplorujesz nieznane tereny podczas trekkingu, zegarek Race zapewni Ci dokładne informacje o trasie. Dzięki bezpłatnym mapom offline, które zawsze są dostępne w zegarku, możesz śledzić swoją trasę, punkty orientacyjne i inne ważne informacje, nawet gdy jesteś poza zasięgiem sieci.

Połączenie świateł LED w słuchawkach Wing z dokładnymi mapami offline w zegarku Race stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy stawiają na bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej. Suunto zapewnia, że podczas treningu możesz skoncentrować się na swojej aktywności. Dzięki tym urządzeniom każdy trening staje się nie tylko bardziej efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny. Wybierając słuchawki Wing i zegarek Race, otaczasz się technologią, która gwarantuje, że zawsze będziesz widoczny dla innych i z łatwością odnajdziesz drogę, niezależnie od miejsca treningu.

 
nowość Suunto Race
zegarek sportowy Suunto Race
 

Przygotuj się do startu! Słuchawki Wing i zegarek Race jako niezawodni towarzysze Twojego treningu

Kiedy nadchodzi czas na trening czy zawody, każdy sportowiec wie, jak ważne jest, aby móc polegać na swoim sprzęcie. W tych kluczowych momentach, kiedy koncentracja, wytrzymałość i determinacja są na pierwszym miejscu, nie ma miejsca na kompromisy. Dlatego Suunto stworzyło niezawodny duet — słuchawki Wing i zegarek Race, które zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom najbardziej wymagających zawodników.

Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak technologia Open-ear, mapy offline, czy inteligentny coach, Suunto kieruje swoje działania ku doskonaleniu doświadczeń użytkowników. W dynamicznie zmieniającym się świecie sportu, gdzie każdy trening to nowe wyzwanie, te produkty gwarantują, że jesteś przygotowany na każdą ewentualność.

Wybierając słuchawki Wing i zegarek Race od Suunto, inwestujesz w najnowocześniejsze technologie, które nie tylko podnoszą jakość Twojego treningu, ale także dbają o Twoje bezpieczeństwo i komfort. Dzięki nim każdy trening staje się bardziej efektywny, a Twoje cele są coraz bliżej.


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Recenzje

Zanurz się w świecie koszykówki z Tissot x Damian Lillard PRX Powermatix 80 [RECENZJA]

Poznaj naszą recenzję limitowanego zegarka Tissot x Damian Lillard PRX Powermatic 80. Opisujemy pierwsze wrażenia, unikalne detale inspirowane karierą Lillarda, retro design kolekcji PRX, oraz testujemy jego funkcjonalność i komfort noszenia. Na końcu oceniamy, dlaczego ten model zasługuje na najwyższe noty.
Czytaj dalej

Casio Vintage

Icons of Our Time. Ikoniczna kolekcja Casio Vintage i jej historia

Poznaj historię legendarnej kolekcji Casio Vintage, od pionierskich modeli z lat 70., przez kultowe zegarki z kalkulatorem, aż po współczesne serie Premium Vintage. Odkryj, jak Casio stało się symbolem innowacyjności, funkcjonalności i ponadczasowego designu, zdobywając serca kolejnych pokoleń.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Który zegarek elektroniczny jest najlepszy? Porównanie najpopularniejszych marek

Pierwszy Zegarek elektroniczny powstał w 1972 roku. Obecne modele są najlepszym dowodem na niesamowity rozwój myśli technologicznej na przestrzeni lat. Przekonaj się, jak niezwykle interesującą jest historia zegarków elektronicznych, poznaj najlepsze marki specjalizujące się w ich produkcji.
Czytaj dalej

Suunto

Suunto zaprasza do świata nowości: Vertical Solar Steel zasilany słońcem

Poznaj Suunto Vertical Solar Steel: innowacyjny smartwatch zasilany słońcem, zaprojektowany dla entuzjastów outdooru. Łączy wytrzymałość, zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i niezrównaną żywotność baterii. Odkryj nowość, która zmienia zasady gry w świecie smartwatchy.
Czytaj dalej

Poradniki

Zegarki wodoodporne na każdą kieszeń

Zakup zegarka wodoodpornego często łączy się z nie lada wyzwaniem i wielogodzinnym pochłanianiem informacji na ich temat.
Czytaj dalej

Poradniki

Kolekcjonowanie zegarków. Poradnik dla osób rozpoczynających przygodę z zegarkami

Zegarki można kolekcjonować dla przyjemności jako hobby czy też pasje albo jako dobrą lokatę kapitału. Jeśli zastanwaisz się jak zacząć i czym się kierować przy wyborze zegarków do kolekcji, spieszymy z pomocą i radą.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie