Marka Glycine powstała w 1910 roku w Szwajcarii. Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu właściciela marki, Eugene Melayna, firma mogła rozwijać się pomimo niesprzyjających okoliczności. Jako wynalazca automatycznego mechanizmu Melayn mógł otworzyć kolejne fabryki zegarków, jak i mechanizmów. Należał on także do związku dynastii zegarmistrzowskich „Blue blood line of Horology”, skupiającego największe nazwiska twórców zegarków, jak Piguet, Reymond, Lugrin czy Aubert.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Mechanizm
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Szerokość Paska
Dla kogo
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Glycine

  1. Zegarek męski Glycine Airpilot Dual Time Zegarek męski Glycine Airpilot Dual Time
    Darmowa dostawa 24h
    -40%
    4 070,00 zł 2 460,00 zł

    Glycine Airpilot Dual Time GL0363

    Darmowa dostawa 24h
  2. Zegarek Glycine Combat Classic 36 Automatic Zegarek Glycine Combat Classic 36 Automatic
    Darmowa dostawa 24h
    -40%
    5 850,00 zł 3 490,00 zł

    Glycine Combat Classic 36 Automatic GL0347

    Darmowa dostawa 24h
  3. Zegarek męski Glycine Airpilot GMT Zegarek męski Glycine Airpilot GMT
    Darmowa dostawa 24h
    -41%
    3 800,00 zł 2 249,00 zł

    Glycine Airpilot GMT GL0353

    Darmowa dostawa 24h
  4. Zegarek męski Glycine Airpilot Chrono Zegarek męski Glycine Airpilot Chrono
    Darmowa dostawana zamówienie
    -15%
    3 800,00 zł 3 230,00 zł

    Glycine Airpilot Chrono GL0354

    Darmowa dostawana zamówienie
  5. Zegarek męski Glycine Airpilot GMT Zegarek męski Glycine Airpilot GMT
    Darmowa dostawana zamówienie
    3 430,00 zł 3 283,00 zł

    Glycine Airpilot GMT GL0348

    Darmowa dostawana zamówienie

Melayn i jego marka, La Glycine, przemianowana potem na Glycine, zasłynęli w szczególności w roku 1931, kiedy zaprezentował nowy mechanizm automatyczny kalibru 18. Jego działanie polegało na możliwości odłączenia modułu automatycznego od mechanizmu, który mógł wciąż działać poprzez nakręcanie go koronką. Do dziś można takie moduły spotkać na rynku kolekcjonerskim – są one nie lada gratką dla każdego miłośnika czasomierzy, ponieważ z powodu braku kapitału Melayn nie mógł rozpocząć masowej produkcji.

Lotnicze nawiązania zegarka Glycine

Po wojnie marka Glycine odżyła, podobnie jak cały rynek zegarmistrzowski. Wówczas Glycine zaczęło prezentować zegarki, których sława trwa do dzisiaj – mowa tu w szczególności o legendarnej już serii Airman, inspirowanej lotnictwem. Koncepcją tych zegarków miało być stworzenie czasomierzy przeznaczonych głównie dla pilotów, jednak w taki sposób, aby docenili je również pasjonaci zegarków nie przesiadujący za sterami samolotów – posiadają w związku z tym możliwość 24-godzinnego wskazania czasu, wyświetlanie godziny drugiej strefy czasowej oraz indeksy pokryte warstwą luminescencyjną, umożliwiającą odczytanie zegarka nawet w ciemności. W latach 50. i 60. XX wieku z Airmana skorzystało nawet lotnictwo USA, wielu żołnierzy miało też te zegarki podczas wojny w Wietnamie. Nic dziwnego, że sprawdzały się one w warunkach bojowych – stalowa, mocna koperta chroniąca mechanizmy w połączeniu z szafirowym szkiełkiem stanowi przepis na wygranie wojny. Czasomierz ten zdobył też kosmos podczas misji Gemini 5 i Apollo 12 w 1969 roku.

Liczne kolekcje zegarków Glycine

Inną linią zegarków jest COMBAT, cechujący się unikatową, utrzymaną w militarnej tonacji stylistyką. Wyjątkowo mocne materiały użyte do jej produkcji pomagają utrzymać czasomierz w doskonałym stanie przez lata. Można powiedzieć, że „Combat” jest bratem serii Airman – podobnym, jednak idącym własną, niezależną drogą. Zupełnie zaś inna jest seria „Incursore”, cechująca się minimalistycznym charakterem, jednak w każdym możliwym wariancie – producent zadbał, by każdy miłośnik czasomierzy znalazł w tej serii odpowiedni dla siebie – czy poprzez dobór odpowiednich materiałów, wygląd lub kolor tarczy czy wytrzymałość i niezawodność.

Seria KMU 48 od razu po wpuszczeniu na rynek, to jest w 1999 roku, zdobyła uznanie wielu pasjonatów i znawców rynku. Dzięki utrzymaniu w nieco surowym, wojskowym stylu a jednocześnie zachowaniu nutki elegancji, zegarki oznaczone KMU 48 nadają się dla każdego użytkownika – czy to wymagającego, dla którego oczywistością są najwyższej jakości materiały, jak i potrzebującego czasomierza do codziennego użytku. W podobny sposób zaprojektowana jest seria F 104, stylizowana ponownie na zegary samolotowe, surowe, proste i eleganckie. Indywidualny charakter tych zegarków potwierdzają w dodatku wysokiej jakości materiały wykorzystane do zbudowania czasomierza.

Dla osób, które decydują się jednak na prostą elegancję, jednak niepozbawioną dobrego smaku i wytrzymałości materiałów, Glicyne przeznaczyło serię Classic, która pasować ma najbardziej do wyjściowych zestawów, chociaż niestraszne będą jej również wymagające i trudne warunki. Dzięki przezroczystym dekielkom można zajrzeć nawet do środka czasomierza, by zobaczyć funkcjonujący mechanizm. Ostatnią linią jest Lagunare, czyli czasomierze dedykowane sportowcom i survivalowcom. Dzięki swojej charakterystycznej, cechującej się wytrzymałością, stylistyce, stanie się z pewnością przyjacielem każdego miłośnika wypraw i sportów ekstremalnych.