Lacoste Kyoto - jednowskazówkowa rewolucja

13-09-2018

Lacoste to niezwykle popularna marka zegarków typu fashion, której produkty zachwycają swoją nietuzinkową i przyciągającą wzrok stylistyką. Nie inaczej jest w przypadku nowej kolekcji sygnowanej logiem z kultowym krokodylem. Lacoste Kyoto to wyjątkowo oryginalne zegarki, które wyposażono tylko i wyłącznie we wskazówkę minutową. Przyjrzyjmy się bliżej temu jak w praktyce działa to niekonwencjonalne rozwiązanie.

Zegarki Lacoste – historia białej koszulki

Początki marki Lacoste datuje się na 1929 rok, a jej historia jest w ścisły sposób powiązana z odbywającym się wtedy turniejem tenisowym US Open. Podczas turnieju, słynny francuski zawodnik oraz późniejszy założyciel marki Rene Lacoste, pojawił się na korcie w szytej z francuskiej bawełny białej koszulce z krótkimi rękawami. Ubiór ten zrewolucjonizował panującą ówcześnie modę tenisową i dał początek zarejestrowanej w 1933 roku marce odzieżowej, której nazwa pochodzi od nazwiska jej założyciela. W krótkim czasie przedsiębiorstwo powiększyło asortyment swoich produktów, wśród których znalazły się również niezwykle modne i zwracające na siebie uwagę zegarki typu fashion. Największe sukcesy, przynoszące marce trwającą do dziś światową popularność, datuje się na lata 80 poprzedniego wieku. Logo firmy, czyli słynny zielony aligator, pochodzi od pseudonimu jej założyciela, którego genezę upatruje się w noszonej przez tenisistę teczce ze skóry aligatora.

Rene Lacoste Kyoto

Zegarki Lacoste Kyoto – stylowa doskonałość

Kyoto to nowa linia zegarków marki Lacoste, która zawdzięcza swoją nazwę byłej stolicy Japonii i w bezpośredni sposób nawiązuje swoim designem do orientalnego charakteru Kraju Kwitnącej Wiśni. Każdy z 4 dostępnych modeli wyposażono w wykonaną z odpornej na urazy i przyjaznej alergikom stali szlachetnej kopertę. W modelu 2010967 oraz 2010968 zawieszono ją na niezwykle stylowych skórzanych paskach (odpowiednio zielonym oraz brązowym), zaś w modelu 2010966 oraz 2010969 korpus zawieszony został na stalowych, meshowych bransoletach srebrnego koloru. Pracę każdego z zegarków oparto o niesłychanie precyzyjny i niezawodny mechanizm kwarcowy, którego źródłem zasilania jest bateria. Zegarki posiadają wodoszczelność ocenioną w klasie 50 metrów, co oznacza że są odporne na niewielkie zachlapania. Pod odpornym na zarysowania oraz obtłuczenia szkiełkiem mineralnym, ukryto najważniejszy, wyróżniający na tle konkurencji element zegarków z serii Kyoto, czyli niezwykle czytelne, minimalistyczne tarcze z charakterystycznym logiem producenta, na których zauważyć możemy tylko jedną wskazówkę.

Zegarki Lacoste Kyoto kolaż

Zegarki jednowskazówkowe – jak to działa?

Zegarki jednowskazówkowe nie są nowym rozwiązaniem i w bezpośredni sposób nawiązują do jednych z najstarszych znanych nam czasomierzy, które umieszczane były na wieżach zegarowych. Słynąca z oryginalności i nietuzinkowego podejścia do produkcji swoich modeli zegarków marka Lacoste postanowiła mimo wszystko pójść swoim torem i wprowadzić innowację do tego klasycznego, choć lekko zapomnianego rozwiązania. Zadaniem umieszczonej na cyferblacie cienkiej wskazówki nie jest wskazywanie aktualnej pełnej godziny, lecz minuty. Godzinę możemy odczytać za pomocą specjalnie zaznaczonych indeksów w formie markerów. Rozwiązanie to możliwe jest dzięki umieszczeniu pod tarczą obrotowego dysku, który wraz z wybiciem pełnej godziny, zmienia kolor danej podziałki czasowej.

Zegarek Lacoste Kyoto 2010966 tarcza

 

 

 

W kategorii: Zegarki Lacoste

średnia ocena: 0.0