Zegarek z GPS dla dziecka - co warto wybrać?

29-11-2018

Smartwatch z GPS to nie tylko przydatne urządzenie dla dorosłego, ale także praktyczny gadżet, który znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa dziecka w stopniu znacznie wyższym niż smartfon. Dlaczego warto kupić dziecku zegarek z GPS i co powoduje że smartwatche tak szybko zyskują na popularności? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zegarków z GPS!

Zegarki z systemem nawigacji GPS

GPS to skrót od Global Positioning System, czyli globalny system nawigacji, pozwalający na ustalenie informacji o aktualnym położeniu. GPS stanowi tym samym niezwykłe udogodnienie w poruszaniu się w terenie. Funkcja ta dostępna w zegarkach znacznie ułatwia poruszanie się w terenie i od lat stanowi udogodnienie dla sportowców, podróżników, ale warto też zwrócić uwagę, że informacja o aktualnym położeniu jest bardzo korzystna dla rodziców, którzy w ten sposób mogą być spokojni o to, gdzie znajduje się ich pociecha. Oczywiście nie tylko małe dzieci oraz ich rodzice skorzystają na posiadaniu smartwatcha z GPS, ale także młodzież w wieku szkolnym czy licealnym. Wszak kto nie lubi zegarków typu smartwatch, o sportowym charakterze i nieco futurystycznym designie?

Timex Ironman – uniwersalny zegarek o wyjątkowym charakterze

Zegarki typu smartwatch z GPS stanowią duży segment rynku. Firma Timex, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypuściła na rynek model Timex Ironman GPS TW5M11700. Ten praktyczny smartwatch posiada nie tylko rozbudowane funkcje sportowe, ale także tryb GPS oparty na tehnologii EPO (Extended Prediction Orbit), gwarantujący maksymalną precyzyję przy pobieraniu danych satelitarnych. Model ten został zamknięty w kopercie z wysokojakościowego tworzywa syntetycznego, z którego wykonany został również doskonale dopasowujący się do nadgarstka pasek. Timex Ironman stanowi przykład świetnego zegarka typu smartwatch, który idealnie nadaje się na początek przygody z inteligentnymi zegarkami.

Timex Ironman

Suunto Ambit3 Run Lime – najlepsze smartwatche w najlepszych cenach

Suunto od lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości inteligentnych zegarków sportowych, tworząc tym samym ich historię. Ta fińska firma, zajmująca się produkcją kompasów oraz nowoczesnych wielofunkcyjnych zegarków, oferuje między innymi model Ambit3 Run Lime SS021260000, którego parametry zadowolą nie tylko profesjonalnych biegaczy. Smartwatch dypsonuje dodatkowo niezwykle solidnym akumulatorem, który starczy na około 8–25 godzin, w zależności od wybranej dokładności pomiarów GPS lub na 20 dni w trybie wyłącznie GPSu, co z pewnością uniemożliwi zgubienie się.

Suunto Ambit3 Run Lime

Smartwatch Suunto Traverse – nie tylko dla podróżników

Ten dość uniwersalny model sportowego smartwatcha Suunto Traverse SS021843000 posiada niezwykle rozbudowany system nawigacji GPS, a także czułą antenę, dzięki której ten zegarek z GPS uzyskuje od razu łączność i pobiera tym samym najbardziej aktualne dane, stanowiąc niezastąpionego towarzysza nie tylko podczas dalekich podróży, ale także świetnie odnajdzie się w miejskiej dżungli. Niewątpliwą zaletę tego zegarka stanowi alarm burzowy oraz pogodowy.

Suunto Traverse

Smartwatch z GPS – to się opłaca!

Dzięki rozbudowanym funkcjom, które nie ograniczają się tylko do precyzyjnej nawigacji,zegarek z GPS jako prezent dla dziecka to nie tylko zwiększony stopień bezpieczeństwa naszej pociechy, ale także inwestycja w przyszłość. Funkcje nawigacyjne pozwolą dziecku zapoznać się z zasadą działania kompasu oraz z pewnością pomogą w polepszeniu orientacji w terenie. A wszystko to dzięki możliwościom, jakie daje zegarek elektroniczny typu smartwatch, którego już dziś nie należy z całą pewnością traktować jednie jako przydatnego gadżetu.

W kategorii: SUUNTO , PORADY , TIMEX ,

średnia ocena: 5.0