Akcesoria do zegarków sportowych - jak dobrze rozpocząć jesień?

Rozmaitości

Akcesoria do zegarków sportowych - jak dobrze rozpocząć jesień?

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

14 września 2023

Jesień, ze względu na swoją przejściowość i rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny, jest dla wielu osób symbolicznym początkiem. Nie Nowy Rok z hucznym świętowaniem i niekończącą się listą postanowień, ale właśnie początek nowej pory roku. Powietrze w końcu staje się rześkie, a z kolejnymi falami upałów zmierzymy się dopiero za wiele miesięcy. Jest to więc dobra okazja, aby rozpocząć nową lub powrócić do zarzuconej aktywności fizycznej.

 

Akcesoria do zegarków sportowych, które wesprą w aktywności

Aktywność fizyczna zyskuje jesienią nowy wymiar. Zazwyczaj opiera się na świeżej dawce motywacji, którą warto odpowiednio podtrzymać, aby przerodziła się w nawyk i dyscyplinę. Dużym ułatwieniem w śledzeniu i pomiarze postępów, które czynisz, mogą być akcesoria do zegarków sportowych. Opowiem dziś krótko o wybranych, m.in. uchwytach rowerowych, pasach HR czy sensorach prędkości.

 

Jesień, czyli idealna pogoda na rower

Dalej świeci słońce, ale nie jest już tak gorąco. W dodatku z tras rowerowych możemy podziwiać złocące się drzewa. Brzmi przekonująco? Dlaczego by więc nie potraktować jazdy na rowerze jako treningu? W pomiarach pomogą Ci zegarek sportowy oraz wybrane akcesoria. Jeśli masz sprzęt marki Polar lub Suunto, warto zainwestować w mocowanie rowerowe, które pozwoli wygodnie umocować zegarek na kierownicy roweru. Do wyboru masz kilka opcji.

 

Jazda na rowerze

 

Dla fanów kolarstwa przydatnym gadżetem będzie także czujnik rowerowy. Dostępny w naszym sklepie Suunto Bike Sensor SS022477000 sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i podczas aktywności w pomieszczeniu. Łączy się z zegarkami sportowymi i aplikacjami mobilnymi, które obsługują technologie Bluetooth Smart i ANT+. Zadaniem urządzenia jest pomiar kadencji pedałowania, prędkości oraz dystansu. Licznik rowerowy mają także w swojej ofercie producenci tacy jak Garmin (licznik Garmin Edge® 130 Plus 010-02385-11) czy Polar (sensor prędkości i kadencji Bluetooth® Smart SET 725882017907).

 

Mocowanie rowerowe Suunto

 

Pas HR dla każdego biegacza (i nie tylko)

Kiedy na poważnie złapiesz bakcyla, nie wytrzymasz dłużej niż kilka dni bez biegania. To sport, który uzależnia, daje duże poczucie wolności i sprawczości. Jednak, aby był efektywny i bezpieczny warto zadbać o pomiar tętna w trakcie treningu. Pas HR łączymy ze sprzętem wykorzystującym technologię Bluetooth. Urządzenie umożliwia niezwykle dokładne odczyty. Pozwala mierzyć tętno podczas noszenia zegarka na rękawie bluzy lub po przytwierdzeniu do kierownicy roweru, a nawet bez zegarka na nadgarstku. Pas sprawdzi się nie tylko podczas biegania — możemy go używać także podczas jazdy na rowerze, sztuk walki, pływania, ćwiczeń na siłowni, sportów grupowych czy narciarstwa. Takie pasy ma swojej ofercie m.in. fiński producent Suunto.

 

Pas HR Suunto

 

Wyrusz na przygodę z kompasem Suunto!

Dla wszystkich miłośników przygód w terenie marka Suunto przygotowała profesjonalne kompasy. Na szczególną uwagę zasługuje kompaktowy model Suunto Clipper L/b Nh Compass SS004102011. Dzięki niewielkim rozmiarom i specjalnemu klipsowi wygodnie przypniesz go do paska zegarka i zawsze będziesz podążać we właściwym kierunku! Produkt z łożyskiem kamiennym został wypełniony płynem. Główne kierunki oznaczono masą fosforyzującą. Kierunki na obrotowym pierścieniu są umieszczone w odstępach 10 stopni. Kompas jest dostosowany do używania na półkuli północnej.

 

Kompas Suunto Clipper L/b Nh Compass

 

Aktywna jesień z akcesoriami do zegarków sportowych

Mam nadzieję, że przegląd praktycznych akcesoriów do zegarków sportowych, przypadł Ci do gustu i pomógł w wyborze sprzętu dla siebie. Warto jednak pamiętać, że liczą się przede wszystkim chęci i zaangażowanie, a nie wyniki, jeśli jednak chcesz świadomie, stopniowo budować postęp, wszelkie pomiary mogą się okazać bardzo przydatne. Życzę Wam sportowego wejścia w nowy sezon!


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Garmin

Poznaj płatności zbliżeniowe Garmin Pay™

Płatności zbliżeniowe w smartwatchach to funkcja, która coraz bardziej zyskuje na popularności ze względu na wygodę, jaką oferuje użytkownikom. Dowiedz się, jakie możliwości daje swoim klientom w tym zakresie marka Garmin.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Kamienie w mechanizmie zegarka. Czym są i do czego służą?

Kamienie pełnią w mechanizmie zegarka funkcję wspomagającą. Czym tak dokładnie są i jakie jest ich główne zadanie? Dowiedz się z tego artykułu!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Zegarki prostokątne. Powrót dawnych tradycji zegarmistrzowskich

Zegarki o prostokątnej kopercie to szykowne rozwiązanie, którym podkreślisz elegancję swojego stroju. Te nawiązujące do stylu vintage projekty są świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących klasyki w oryginalnym wydaniu. Sprawdź propozycje prostokątnych modeli od najlepszych producentów.
Czytaj dalej

Recenzje

3 tygodnie ze smartwatchem Manta Kelly [recenzja]

Manta Kelly to nowy smartwatch dla kobiet od polskiej marki znanej dotychczas z produkcji sprzętu AGD. Zobacz, jak urządzenie wypada po kilku tygodniach testów. Zapraszamy do lektury recenzji zegarka Manta Kelly!
Czytaj dalej

Poradniki

Jak biegać w trakcie upałów?

Bieganie w trakcie upałów to spory wysiłek. Przy nieodpowiednim podejściu może okazać się wycieńczające dla organizmu. Jak biegać z głową podczas wysokich temperatur?
Czytaj dalej

Rozmaitości

Historia zegarków ze skalą pulsometru

Jaki wynalazek wpłynął na powstanie zegarków ze skalą pulsometryczną? Jaka jest ich historia? Jak działa ta funkcja? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie