Akcesoria do zegarków sportowych - jak dobrze rozpocząć jesień?

Rozmaitości

Akcesoria do zegarków sportowych - jak dobrze rozpocząć jesień?

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

14 września 2023

Jesień, ze względu na swoją przejściowość i rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny, jest dla wielu osób symbolicznym początkiem. Nie Nowy Rok z hucznym świętowaniem i niekończącą się listą postanowień, ale właśnie początek nowej pory roku. Powietrze w końcu staje się rześkie, a z kolejnymi falami upałów zmierzymy się dopiero za wiele miesięcy. Jest to więc dobra okazja, aby rozpocząć nową lub powrócić do zarzuconej aktywności fizycznej.

 

Akcesoria do zegarków sportowych, które wesprą w aktywności

Aktywność fizyczna zyskuje jesienią nowy wymiar. Zazwyczaj opiera się na świeżej dawce motywacji, którą warto odpowiednio podtrzymać, aby przerodziła się w nawyk i dyscyplinę. Dużym ułatwieniem w śledzeniu i pomiarze postępów, które czynisz, mogą być akcesoria do zegarków sportowych. Opowiem dziś krótko o wybranych, m.in. uchwytach rowerowych, pasach HR czy sensorach prędkości.

 

Jesień, czyli idealna pogoda na rower

Dalej świeci słońce, ale nie jest już tak gorąco. W dodatku z tras rowerowych możemy podziwiać złocące się drzewa. Brzmi przekonująco? Dlaczego by więc nie potraktować jazdy na rowerze jako treningu? W pomiarach pomogą Ci zegarek sportowy oraz wybrane akcesoria. Jeśli masz sprzęt marki Polar lub Suunto, warto zainwestować w mocowanie rowerowe, które pozwoli wygodnie umocować zegarek na kierownicy roweru. Do wyboru masz kilka opcji.

 

Jazda na rowerze

 

Dla fanów kolarstwa przydatnym gadżetem będzie także czujnik rowerowy. Dostępny w naszym sklepie Suunto Bike Sensor SS022477000 sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i podczas aktywności w pomieszczeniu. Łączy się z zegarkami sportowymi i aplikacjami mobilnymi, które obsługują technologie Bluetooth Smart i ANT+. Zadaniem urządzenia jest pomiar kadencji pedałowania, prędkości oraz dystansu. Licznik rowerowy mają także w swojej ofercie producenci tacy jak Garmin (licznik Garmin Edge® 130 Plus 010-02385-11) czy Polar (sensor prędkości i kadencji Bluetooth® Smart SET 725882017907).

 

Mocowanie rowerowe Suunto

 

Pas HR dla każdego biegacza (i nie tylko)

Kiedy na poważnie złapiesz bakcyla, nie wytrzymasz dłużej niż kilka dni bez biegania. To sport, który uzależnia, daje duże poczucie wolności i sprawczości. Jednak, aby był efektywny i bezpieczny warto zadbać o pomiar tętna w trakcie treningu. Pas HR łączymy ze sprzętem wykorzystującym technologię Bluetooth. Urządzenie umożliwia niezwykle dokładne odczyty. Pozwala mierzyć tętno podczas noszenia zegarka na rękawie bluzy lub po przytwierdzeniu do kierownicy roweru, a nawet bez zegarka na nadgarstku. Pas sprawdzi się nie tylko podczas biegania — możemy go używać także podczas jazdy na rowerze, sztuk walki, pływania, ćwiczeń na siłowni, sportów grupowych czy narciarstwa. Takie pasy ma swojej ofercie m.in. fiński producent Suunto.

 

Pas HR Suunto

 

Wyrusz na przygodę z kompasem Suunto!

Dla wszystkich miłośników przygód w terenie marka Suunto przygotowała profesjonalne kompasy. Na szczególną uwagę zasługuje kompaktowy model Suunto Clipper L/b Nh Compass SS004102011. Dzięki niewielkim rozmiarom i specjalnemu klipsowi wygodnie przypniesz go do paska zegarka i zawsze będziesz podążać we właściwym kierunku! Produkt z łożyskiem kamiennym został wypełniony płynem. Główne kierunki oznaczono masą fosforyzującą. Kierunki na obrotowym pierścieniu są umieszczone w odstępach 10 stopni. Kompas jest dostosowany do używania na półkuli północnej.

 

Kompas Suunto Clipper L/b Nh Compass

 

Aktywna jesień z akcesoriami do zegarków sportowych

Mam nadzieję, że przegląd praktycznych akcesoriów do zegarków sportowych, przypadł Ci do gustu i pomógł w wyborze sprzętu dla siebie. Warto jednak pamiętać, że liczą się przede wszystkim chęci i zaangażowanie, a nie wyniki, jeśli jednak chcesz świadomie, stopniowo budować postęp, wszelkie pomiary mogą się okazać bardzo przydatne. Życzę Wam sportowego wejścia w nowy sezon!


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Suunto

Nowości od Suunto – Suunto Ocean i Race S

Poznaj najnowsze modele Suunto – idealny dla nurków zegarek Ocean oraz kompaktowy Race S! Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o funkcjach i specyfikacji gorących nowości!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Stal szlachetna. Przewodnik po materiałach używanych w zegarmistrzostwie

Stal szlachetna to znany i ceniony materiał, zarówno w branży zegarmistrzowskiej, jak i biżuteryjnej. W tym artykule zgłębimy wiedzę o tym stopie. Czy stal rdzewieje? Jakie są jej rodzaje? Jak o nią dbać? Czytaj dalej, by się dowiedzieć!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Poradnik dla początkujących: jak czytać i zrozumieć specyfikacje smartwatchów

Jak czytać specyfikacje smartwatchów, by wyciągnąć z nich jak najwięcej informacji o zegarku? Przeczytaj nasz poradnik i ułatw sobie wybór!
Czytaj dalej

Tommy Hilfiger

Styl preppy. Nowoczesne interpretacje stylu prosto z uniwersyteckiego kampusu

Styl preppy narodził się na uniwersyteckich kampusach elitarnych amerykańskich uczelni. Jednak już dawno wyszedł poza ich mury, stając się dostępnym dla każdego. Weźmy pod lupę, z jakich elementów się składa!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Najciekawsze techniki wytwarzania biżuterii. Od witrażu po filigran

Poznaj najciekawsze i nieoczywiste techniki wytwarzania biżuterii! Zobacz, jak oryginalne i unikatowe mogą być dodatki, którymi uzupełniasz swoje stroje!
Czytaj dalej

Cerruti 1881

Cerruti 1881 – gdy włoski design spotyka paryski szyk

Paryski dom mody Cerruti 1881 to fuzja francuskiego szyku i włoskiego designu, za który odpowiadają korzenie założyciela marki. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym producencie, którego zegarki znajdziesz teraz w ofercie Fabryki Zegarków!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie