Nowy outdoorowy smartwatch premium - Polar Grit X Pro

Polar

Nowy outdoorowy smartwatch premium - Polar Grit X Pro

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

22 listopada 2021

Marka Polar przychodzi do nas z wyjątkową nowością. Producent outdoorowego sprzętu i smartwatchy sportowych, specjalnie dla najbardziej wymagających, stworzył ulepszoną wersję modelu Polar Grit X - Polar Grit X Pro. Sprawdźmy więc, co w trawie piszczy.

 

Smartwatch Polar Grit X Pro

 

Polar - dla sportowców już od 1977 roku

Polar to marka, która już od kilkudziesięciu lat zajmuje się produkcją sprzętu dla sportowców, dostarczając swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W jej ofercie znaleźć można sensory tętna, sensory prędkości, uchwyty rowerowe oraz oczywiście smartwatche. Do rodziny inteligentnych zegarków dołączyła w tym roku kolekcja Polar Grit X Pro.

 

Smartwatch premium Polar Grit X Pro - wytrzymałość na poziomie militarnym

O czym warto wspomnieć na początek - smartwatch został zaprojektowany z myślą o osobach, które od sprzętu wymagają najwyższej jakości i niezawodności. Dowodem na ponadprzeciętną wytrzymałość produktu jest jego zgodność z normami wojskowymi. Model jest w stanie pracować w temperaturach o bardzo szerokim zakresie wynoszącym od –20°C do +50°C, a jego wodoszczelność wynosi 100 metrów. Bateria może pracować nawet do 7 dni w normalnym trybie użytkowania, do 40 godzin z pomiarem tętna i włączonym modułem GPS oraz do 100 godzin w trybie treningowym z włączonym oszczędzaniem energii. Ze smartfonem zegarek łączy się przy użyciu Bluetootha Low Energy.

 

Smartwatch Polar Grit X Pro

 

Nowością w stosunku do modelu Polar Grit X jest laminowane szkło szafirowe - znane ze swej twardości i wytrzymałości. Dzięki pokrywającej je powłoce ślady palców są niewidoczne. Pod szkłem znajduje się kolorowy wyświetlacz transfleksyjny, w pełni czytelny w słońcu. Jeśli chodzi o obudowę, została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która w wersji Black DLC pokryta jest powłoką węglową przypominającą diament, natomiast w wariancie Titan koperta zrobiono ją z tytanu. Do stworzenia tylnej części obudowy wykorzystano polimer wzmacniany włóknem szklanym. Pasek z fluoroelastomeru, na którym umocowano całość, cechuje się odpornością na ekstremalne temperatury i trudne warunki zewnętrzne. Dostępny jest w dwóch wariantach - w rozmiarze S będzie pasował na nadgarstki o obwodzie 130-190 mm, w rozmiarze M/L - 145-215 mm. Do wyboru jest także model na pasku skórzanym w rozmiarze M/L.

 
 

Smartwatch Polar Grit X Pro

 

Nowe funkcje w smartwatchu Polar Grit X Pro

Nie sposób wymienić wszystkich funkcji, w które wyposażone są nowe zegarki Polar Grit X Pro. Producent zadbał o to, żeby każdy użytkownik był zadowolony i mógł faktycznie ulepszyć swój trening. Dzisiaj przyjrzymy się udogodnieniom, które są nowością w stosunku do poprzedniej wersji Polara - Grit X. Najnowszy zegarek smartwatch marki wzbogacono o:

Funkcje treningowe
 • Recovery Pro - umożliwia ona bieżący podgląd regeneracji Twojego organizmu, pomaga ustalić stopień gotowości do treningu oraz obciążenie, które będzie na ten moment optymalne. Do użycia Recovery Pro będziesz potrzebować nadajnika na klatkę piersiową H9 lub H10.
 • test ortostatyczny - pozwala określić, jak regenerujesz się po intensywnych, częstych treningach, doradza, jak zoptymalizować trening i zapobiegać przetrenowaniu. Przeznaczony jest do długoterminowych analiz, dlatego najlepiej wykonywać go regularnie. Bazuje na zmienności pracy tętna, a na jego wyniki mogą wpływać także czynniki takie jak stres, sen, choroba, zmiany środowiskowe. Do jego wykonania będziesz potrzebować dodatkowo czujnika tętna H9 lub H10.
 • test regeneracji nóg - ten kilkominutowy test pokazuje, czy mięśnie Twoich nóg są gotowe na intensywny wysiłek.
 • biegowy test wydajnościowy - pozwala na monitorowanie postępów oraz personalizację stref tętna, prędkości i mocy.
 • kolarski test wydajnościowy - pozwala na monitorowanie postępów, personalizację osobistych stref mocy i wyznaczenie własnej wartości progowej mocy. Do jego wykonania wymagany jest kompatybilny miernik mocy.
 • powrót do punktu początkowego - urządzenie wyznacza trasę do punktu początkowego tą samą drogą, dzięki czemu możesz bez obaw eksplorować nowe miejsca.
 • profile przewyższeń - model tworzy wizualizacje wszystkich wzniesień i tras. Pozwala sprawdzić stopień nachylenia wzniesień i profile dla każdego odcinka biegnącego w górę i w dół.
 • tryb nadawania tętna - pozwala monitorować tętno i przesyłać informacje do innych produktów Polar, np. komputerów rowerowych lub kompatybilnego sprzętu cardio, aplikacji i innych urządzeń przez Bluetooth.
 
Smartwatch Polar Grit X Pro
 
Funkcje smart
 • sterowanie muzyką - możesz przeglądać listę odtwarzania i regulować głośność z poziomu nadgarstka. Model łączy się z aplikacją muzyczną w telefonie, dzięki czemu możesz z łatwością sterować muzyką bez konieczności wyjmowania smartfona.
 • zmiana koloru tarcz zegarka - dopasuj model do swojego stylu, używając licznych kolorów tarcz zegarka.
 • wysokościomierz, kompas, współrzędne geograficzne, godziny wschodu i zachodu słońca.
 

Polar Grit X Pro - niezawodność na najwyższym poziomie

Powyższe zestawienie pokazuje, że nowa seria to faktyczne ulepszenie w stosunku do smartwatchy Grit X. Nowych funkcji jest całe mnóstwo i jak łatwo zauważyć, skupiają się przede wszystkim na regeneracji organizmu. Bez właściwego odpoczynku nawet najbardziej intensywny trening nie przyniesie pożądanych rezultatów. Polar przypomina nam, że najważniejszy jest balans. I tego się trzymajmy.

 


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Certina

Zegarki Certina – powrót do przeszłości z myślą o przyszłości

Zegarki vintage, czyli powrót do korzeni! Kultowe modele Certiny w nowym wydaniu. Nie można tego przegapić!
Czytaj dalej

Ingersoll

Zegarki Ingersoll, czyli amerykański biznes z historią

Marka Ingersoll godnie reprezentuje Stany Zjednoczone w świecie zegarmistrzostwa. Poznaj wyjątkowe zegarki Ingersoll inspirowane światem amerykańskiej kultury, historię firmy oraz jej podejście do pracy.
Czytaj dalej

Venezianico

Venezianico Nereide Tungsteno - tradycja i nowoczesność

Nereide Tungsteno to najnowsza propozycja od marki Venezianico. Włoski kunszt i szwajcarska precyzja!
Czytaj dalej

Luminox

Wojskowy trening z ambasadorami Luminox

Poznaj ambasadorów marki Luminox i wkrocz do świata militariów i prawdziwych solidnych zegarków!
Czytaj dalej

Ciga Design

Ciga Design. Jak Chińska firma pokonuje szwajcarskie zegarki

Ciga Design to nowa marka, które swoje korzenie ma w Azji. Od samego początku tworzy ona nowoczesne i pełne nowinek zegarki. Zegarki Ciga Design zostały nawet docenione na świecie, ponieważ dostała ona nagrodę Grand Prix!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Przegląd zegarków dla pilotów. Iron Annie, Zeppelin i Fortis

Dowiedz się, czym charakteryzują się zegarki lotnicze i poznaj najciekawsze marki, które je tworzą. Zapraszamy na przegląd modeli dla pilotów!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie